Allah tan umut kesilmez

Allah, kendisine inananları güç durumda bırakmaz. En umutsuz anlarında bile bir sebep yaratıp onları sevindirir, işlerini yoluna kor, durumlarını düzeltir. Bu bakımdan müslümanlar en kötü ve umutsuz durumlarında bile karamsarlığa düşüp yalnızlık korkusuna kapılmazlar.

Yüce Allah'ın onlara lütufta bulunacağına, onları koruyacağına gönülden inanırlar. En umutsuz durumlarda bile kötümserliğe kapılmamalı, Allah'ın bir lütufta bulunabileceğidüşünülmelidir. En umutsuz durumlarda bile insan kötümserliğe kapılmamalı, Allah'ın bir lütufta bulunabileceği, kulunu zordan kurtarabileceği düşünülmelidir.

Allah, ona inananları zor durumda bırakmaz. En çaresiz anlarında bile bir sebep yaratır ve onları mutlu eder, işlerini yolunda tutar ve durumlarını düzeltir. Bu bakımdan Müslümanlar en kötü ve umutsuz durumlarında bile karamsarlığa ve yalnızlık korkusuna düşmezler.

Yürekten Yüce Allah'ın onları destekleyeceğine ve koruyacağına yürekten inanıyorlar. En umutsuz durumlarda bile kötümserlik aşılmamalı ve Tanrı'nın bir iyilik yapabileceği düşünülmelidir. En çaresiz durumlarda bile kötümser olmamalı, Tanrı'nın bir iyilik yapabileceği ve hizmetkârını kurtarabileceği düşünülmelidir.

  • Allah tan umut kesilmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Allah tan umut kesilmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Allah tan umut kesilmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Allah tan umut kesilmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Allah tan umut kesilmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Allah tan umut kesilmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri