Alma alı sat yağızı (satma kırı) bin doruya (ille doru) besle kırı (yağızında binde biri)

Asıl ata biniciler al ve yağız renkli atları tutmazlar. Yağız atlar siyahtır, al atlarda koyu kahverengidir, iyi bir itibar bırakmazlar. Doru ve kır renkli atları makbul sayarlar.

Çünkü kır at açık renklidir, görenin dikkatini sahibine çeker, doru renk kızıldır, atın itibarını arttırır, parlayıp dikkat çekmesini sağlar. Ata binmek için alacaklarda atlarının rengini ona göre seçmelidir. Ana at binicileri şişman renkli atları yakalamaz.

Yağlı atlar siyah, atlarda koyu kahverengi, iyi bir üne sahip değiller. Sağ ve gri atları kabul edilebilir olarak görürler. Ülke atı açık renkte olduğu için, izleyicinin dikkatini sahibine çeker, doğru renk kırmızıdır, atın itibarını arttırır, parlamasını ve dikkat çekmesini sağlar.

Ata binmek için atlarının rengini ona göre seçmesi gerekir.

  • Alma alı sat yağızı (satma kırı) bin doruya (ille doru) besle kırı (yağızında binde biri) atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Alma alı sat yağızı (satma kırı) bin doruya (ille doru) besle kırı (yağızında binde biri) atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Alma alı sat yağızı (satma kırı) bin doruya (ille doru) besle kırı (yağızında binde biri) atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Alma alı sat yağızı (satma kırı) bin doruya (ille doru) besle kırı (yağızında binde biri) atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Alma alı sat yağızı (satma kırı) bin doruya (ille doru) besle kırı (yağızında binde biri) atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Alma alı sat yağızı (satma kırı) bin doruya (ille doru) besle kırı (yağızında binde biri) atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri