Alma soysuzun kızını sürer anası(nın) izini

Edepsiz, ahlaksız, utanmaz ve görgüsüz bir ailenin kızı, ailesinden doğru terbiye almadığı için her yönden eksik yetişir. Ailesi içinde sıradanlaşan edepsiz ve görgüsüz davranışları evlendikten sonrada zamanla sergilemesi olasıdır. Atasözü alma soysuzun kızını, sürer anası izini.

Şeklinde olursa yorum, aile bireyleri kız ile doğal olarak ömür boyu görüşeceklerdir. Kötü karakterli aile bireyleride kızın evine gelip gittiklerinde, sorunlar ortaya çıkmaya başlayacak, kızın yeni yuvasında huzursuzluk meydana gelecek, problemler yaşanacaktır. O nedenle her konuda ihtiyaç duyulan kişinin seçimine özen göstermek gerekir.

Kişiliksiz, karaktersiz, kötü yoldaki bir kadının kızı ve çocuklarıda aynı yoldan ilerler. Ailesinden ne görürlerse o şekilde hayatını sürdürürler. Bunların tüm sorumlusu yine o kişilerdir.

Yaramaz, ahlaksız, utanmaz ve ahlaksız bir ailenin kızı, ailesinden doğru eğitimi almadığı için her şekilde eksik büyüyor. Evliliğinden sonra ailesinde yaygınlaşan sıradan ve ahlaksız davranışları sergilemesi mümkündür. Atasözü soyluların kızını almaz, annesi takip eder.

Eğer olursa, yorum doğal olarak kızla ömür boyu buluşur. Kötü karakterleri olan aile üyeleri gelip kızın evine gittiğinde, sorunlar ortaya çıkmaya başlayacak, kızın yeni evinde huzursuzluk yaşanacak, sorunlar yaşanacak. Bu nedenle, her konuda ihtiyaç duyulan kişinin seçimine dikkat etmek gerekir.

Kişiliksiz, karaktersiz ve kötü bir kadının kızı ve çocukları aynı şekilde gider. Ailelerinden ne görürlerse görsün, hayatlarına devam ederler. Hepsi sorumlu.

  • Alma soysuzun kızını sürer anası(nın) izini atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Alma soysuzun kızını sürer anası(nın) izini atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Alma soysuzun kızını sürer anası(nın) izini atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Alma soysuzun kızını sürer anası(nın) izini atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Alma soysuzun kızını sürer anası(nın) izini atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Alma soysuzun kızını sürer anası(nın) izini atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri