Almadan vermek Allah'a mahsus (yaraşır)

Hiçbir şeye ihtiyacı olmayan, ama ihtiyaç sahiplerinin muhtaç olduğu tek varlık, şanı yüce olan Allah tır. Karşılık beklemeden yardım yapmak sadece ve sadece Allah'a mahsustur. Bu sebeple insanlar yardımlaşırken bir karşılığı gözetirler.

Bir şey verirken almaya gereklilik duyarlar. Öyleyse siz başkasına yardımcı olunuz ki, başkasıda size yardımcı olsun. Tükenmez hazinesi bulunan, karşılığa ihtiyaç duymadan verebilen tek varlık, Allah tır.

İnsan ise sınırlı imkanlara ve dünyalığa sahiptir. Sürekli karşılık almadan vermeye kalksa, kendi elindede bir şey kalmaz. Bundan dolayı bir şeyin karşılığını alarak vermek insan için bir zorunluluktur.

İnsan bir şey kazanmamışsa, başkasından bir şey almamışsa neyi verebilir. Tanrı hiçbir şeye ihtiyaç duymayan tek kişidir, ama muhtaçlara muhtaçtır. Sadece Allah için ve sadece para beklemeden yardım etmek içindir.

Bu nedenle, insanlar yardım ederken bir cevap ararlar. Bir şey verirken almaları gerekiyor. Bu yüzden başka birine yardım edin, başka biri size yardımcı olabilir.

Allah, tükenmez hazineye ihtiyaç duymadan para verebilen tek yaratıktır. İnsan sınırlı olasılıklara ve dünyaya sahiptir. Sürekli cevap vermeye çalışırsa, elinde hiçbir şey yoktur.

Bu nedenle insanların karşılığında bir şeyler vermeleri zorunludur. Bir kişi bir şey kazanmamışsa, başka birinden bir şey almamışsa ne verebilir?.

  • Almadan vermek Allah'a mahsus (yaraşır) atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Almadan vermek Allah'a mahsus (yaraşır) atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Almadan vermek Allah'a mahsus (yaraşır) atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Almadan vermek Allah'a mahsus (yaraşır) atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Almadan vermek Allah'a mahsus (yaraşır) atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Almadan vermek Allah'a mahsus (yaraşır) atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri