Arşın malı kantar ile satılmaz

Bir nesne için kullanılan ölçü, niteliği ayrı olan başka bir nesne için kullanılamaz. Her nesnenin değeri, özelliklerine uygun bir ölçüye göre tespit edilir. Bir nesne için kullanılan ölçü, özelliği farklı olan başka bir nesne için uygulanamaz.

Mesela litreyle satılan süt, metreyle satılmaz. Kantar, eskiden büyük ağırlıkları tartmakta kullanılmış olan bir ağırlık birimi. Her nesnenin değeri, niteliğine uygun bir ölçüye vurularak belli olur.

Bir nesne içinkullanılan ölçü, niteliği ayrı olan başka bir nesne için uygulanamaz. Her nesne kantar ile ölçülmez hepsinin ayrı ayrı niteliğine göre uygun bir ölçüsü vardır. Aynı ölçü başa cinsten bir nesneyi ölçemez.

Özellikleri farklı olan bir nesne için uygulanamaz. Bir nesne için kullanılan ölçü, ayrı nitelikteki başka bir nesne için kullanılamaz. Her nesnenin değeri, özellikleriyle eşleşen bir hesaplama ile belirlenir.

Bir nesne için kullanılan hesaplama, farklı bir özelliğe sahip başka bir nesneye uygulanamaz. Örneğin, litre tarafından satılan süt, sayaç tarafından satılmaz. Ölçek, büyük ağırlıkların tartılmasında kullanılan bir ağırlık birimidir.

Her bir nesnenin değeri, kalitesine uygun bir ölçüye çarparak belirlenir. Bir nesne için kullanılan ölçü, ayrı nitelikteki başka bir nesneye uygulanamaz. Her nesne bir ölçekle ölçülmez, hepsinin kalitesine göre uygun bir ölçüsü vardır.

Aynı önlem aynı cinsiyetten bir nesneyi ölçemez. Farklı özelliklere sahip bir nesneye uygulanamaz.

  • Arşın malı kantar ile satılmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Arşın malı kantar ile satılmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Arşın malı kantar ile satılmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Arşın malı kantar ile satılmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Arşın malı kantar ile satılmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Arşın malı kantar ile satılmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri