Arkadaş dediğinin gölgesinde suç işlenir

Arkadaş, birbirlerine karşı sevgi, saygı ve anlayış gösteren kimseler demektir. Gerçek arkadaş o kadar değerlidir ki iyi günündede, kötü günündede senin yanındadır, sırdaştır, yoldaştır. Herkes gibi insanların çok sevdiği ve güvendiği dostları vardır.

Bu dostları onlara gerek güven verirler, gerekse hırs. Hırsa kapılan ve arkadaşına, dostuna çok güvenen insanlar bunun ihtiraslarına çok çabuk kapılırlar ve kötü yola düşerler. Gerekirse bunu arkadaşları için bile kendileri yaparlar.

Buda boş yere hezimetten başka hiçbir şey değildir. Biz sevdiğimiz ve güvendiğimiz arkadaşlarımız için iyi olan şeyleri yapmalı, sonunda kendimize bunun iyilik olarak döneceğini unutmamalıyız. Arkadaş, birbirlerine sevgi, saygı ve anlayış gösteren insanlar anlamına gelir.

Gerçek arkadaş o kadar değerlidir ki, iyi günde ve kötü günde yanınızda, sırdaş, yoldaş. Herkes gibi insanların sevdikleri ve güvendikleri arkadaşları vardır. Bu arkadaşlar onlara güven ve hırs veriyor.

Açgözlülük ve arkadaşlarına ve arkadaşlarına güvenen insanlar hızla hırslarına kapılır ve kötü yola düşer. Gerekirse bunu arkadaşları için bile yaparlar. Buda boşuna boşa harcanmaktan başka bir şey değildir.

Sevdiğimiz ve güvendiğimiz arkadaşlarımız için iyi şeyler yapmalıyız ve bunun kendimize bir iyilik olacağı unutulmamalıdır.

  • Arkadaş dediğinin gölgesinde suç işlenir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Arkadaş dediğinin gölgesinde suç işlenir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Arkadaş dediğinin gölgesinde suç işlenir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Arkadaş dediğinin gölgesinde suç işlenir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Arkadaş dediğinin gölgesinde suç işlenir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Arkadaş dediğinin gölgesinde suç işlenir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri