Arpa eken darı biçmez

Kötü bir davranışta bulunan insan iyilik göremez. Herkes genellikle yaptığı davranışın karşılığını görür. Yapmaya çalıştığı işin üzerinde layıkıyla durmayan ondan iyi sonuç alamaz.

Gerçeğe önem vermeden hayal kuranlar, günün birinde düş kırıklığına uğrarlar. Dünya halinde insanlar diğer insanlara nasıl davrandılarsa, eninde sonunda karşılığında bunu görürler. Farklı insanlardan bile olsa iyiliğe karşılık iyilik, kötülüğe karşılık kötülük görürler.

Kötü davranışlı insanlar iyilik bile görseler öldükten sonra ahirette bunun karşılığını elbet alırlar. Kötü davranan bir kişi iyiliği göremez. Herkes genellikle davranışının tepkisini görür.

Yapmaya çalıştığı işe iyi bakmaz ve ondan iyi sonuçlar alamaz. Gerçeğe dikkat etmeden hayal edenler bir gün hayal kırıklığına uğrarlar. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar diğer insanlara davrandıkça, sonunda bunu görürler.

Farklı insanlardan bile iyiyi, kötüyü karşısında kötüyü görürler. Kötü davranışları olan insanlar iyilik görseler bile, ölüm aldıktan sonra, ahirette kesinlikle bunun bedelini ödeyeceklerdir.

  • Arpa eken darı biçmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Arpa eken darı biçmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Arpa eken darı biçmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Arpa eken darı biçmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Arpa eken darı biçmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Arpa eken darı biçmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri