Arpacıya borç eden ahırını tez satar

Bir iş borçla sağlıklı bir biçimde yürütülemez. Bir iş, borç para ile uzun zaman yürütülemez. İnsan, ödeyemeyeceği bir borç yükünün altına girerek elindekileride tehlikeye sokmamalıdır.

Borç para ile yürütülen iş, az zaman sonra yürütülemez olur. Borçla zengin olmağa kalkan elindekindende olur. İnsanlar sürekli borç alarak ayakta kalmaya, iş yapmaya ve zengin olmaya çalışırsa kısa süre içerisinde ekonomilerini olumsuz etkileyecek duruma düşerler.

Bu iş uzun zaman sürmez. İnsan ödeyemeyeceği borcun altına girerse elindeki mal varlıklarınıda yitirir. Sonuç olarak sürekli borçlu kaldığından dolayıda yine o borçları ödemesi gerekir.

Bir işletme borçla sağlıklı bir şekilde yürütülemez. Bir işletme borç parası ile uzun süre yapılamaz. Kişi, ödeyemeyecekleri bir borç yükü altına girerek sahip olduklarını tehlikeye atmamalıdır.

Borç parası ile yapılan çalışmalar kısa bir süre sonra kullanılamaz hale gelir. Borç açısından zengin olmaktan daha iyi olurdu. Eğer insanlar sürekli borçlanarak hayatta kalmaya, iş yapmaya ve zengin olmaya çalışırlarsa, yakında ekonomileri üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

Bu iş uzun sürmez. Bir kişi ödeyemediği borç altına girerse varlıklarını kaybeder. Sonuç olarak, sürekli borçlu olduğu için bu borçları tekrar ödemek zorundadır.

  • Arpacıya borç eden ahırını tez satar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Arpacıya borç eden ahırını tez satar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Arpacıya borç eden ahırını tez satar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Arpacıya borç eden ahırını tez satar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Arpacıya borç eden ahırını tez satar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Arpacıya borç eden ahırını tez satar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri