Aslını inkar edenin nesli gevşek olur

Bir kimsenin atalarından gelen soyu, gelenekleri, görenekleri, adetleri o kişiye mirastır. Doğup geldiği yeri, annesini, babasını, atalarını beğenmeyerek saklayanlar, reddedenler veya söz konusu yapmayanlar sağlıklı bir nesil oluşturamazlar. Başka toplumların, ailelerin yaşam tarzlarıyla bir yaşam sürmeye çalışırlar.

Sonuç olarak kültürel değerleri yok olmuş, geçmişinden bihaber bireylerin oluşturacağı toplumda sağlıklı olmaz. Kişinin aslı, atası, gelenek ve görenekleri ona ve ondan sonrakilere bırakılmış en kıymetli hazine, yadigardır. Aslını beğenmeyerek saklayanlar, reddedenler veya bahsini bile açmayanların dünyada bıraktığı nesillerde aslını bilemez, başka kimselere özenerek veya benzeyerek yaşarlar.

Buda onların sıkı olan gelenek ve göreneklerinin aksine daha basit, daha benzemişcesine özgür bir millet olmasına, özünü kaybetmiş bir şekilde yakışıksız kalmasına neden olur. Şuan avrupalılaşmadan bahseden yeni nesil gençlerimiz ve aileleri buna en büyük örnektir. Kişinin aslı çok önemli ve onu gelecekte yanlız bırakmayacak yegane unsurdur.

Soy, gelenekler, adetler, birinin atalarının adetleri o kişiye miras alınır. Doğum yerlerini, annelerini, babalarını, atalarını beğenmeyen veya reddedenler sağlıklı bir nesil yaratamazlar. Diğer toplumlar ve ailelerle bir yaşam sürdürmeye çalışırlar.

Sonuç olarak kültürel değerler kayboldu ve geçmişlerini bilmeyen bireyler toplumda sağlıklı olmayacaklar. Kişinin orijinali, atası, gelenekleri ve gelenekleri, yadigarı kendisine ve ondan sonra kalan en değerli hazinedir. Orijinallerini gizleyen veya reddeden ya da onlara bahse bile girmeyenler, dünyanın bıraktığı nesillerdeki kökenlerini bilmiyorlar, bakmakta ya da başkalarına benziyorlar.

Sıkı gelenek ve geleneklerinin aksine, Buda onun daha basit, daha özgür bir ulus gibi olmasına ve özüyle bağdaşmamasına neden olur. Şu anda Avrupalılaşma hakkında konuşan yeni nesil genç insanlar ve aileleri bunun en büyük örneğidir. Kişinin orijinali çok önemlidir ve gelecekte onu yalnız bırakmayacak tek unsurdur.

  • Aslını inkar edenin nesli gevşek olur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aslını inkar edenin nesli gevşek olur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aslını inkar edenin nesli gevşek olur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aslını inkar edenin nesli gevşek olur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aslını inkar edenin nesli gevşek olur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aslını inkar edenin nesli gevşek olur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri