Aslını saklayan haramzadedir

Bir insan çarpık bir ailenin üyesi olabilir, yoksul, eğitim görmemiş kaba bir aileden gelebilir. Bu durumunu birilerinden saklamak ve onlara karşı bir utanç kaynağı olarak görmek son derece yanlıştır. Çünkü insan, böyle bir aileden gelmekle değersiz olamaz.

Kendisini değerli yada değersiz kılmak kendi elindedir. Böyle bir tavrıda ancak zayıf karakterli insanlar gösterebilir yada bu tavır ancak piçlere yaraşır. Haramzade, piç.

Kişinin soyu sopu yoksul, görgüsüz olabilir. Onlardan utanmak, onlara sahip çıkmamakyanlıştır. Soyunu sopunu gizlemek ancak kötülere yaraşır.

Kişi değersiz bir kuşaktan gelmekledeğersiz olmaz. Toplum içindeki yerini kendisi kazanır. Bir kişi çarpık bir ailenin üyesi olabilir, fakir, eğitimsiz kaba bir aileden gelebilir.

Bu durumu birinden gizlemek ve onlara karşı bir utanç kaynağı olarak görmek son derece yanlıştır. Çünkü böyle bir aileden gelmeye değmez. Kendini değersiz veya değersiz yapmak kendi elindedir.

Sadece zayıf karaktere sahip insanlar böyle bir tutum gösterebilir veya bu tutum sadece piçler içindir. Haramzade, piç. Kişinin soyağacı fakir, uygunsuz olabilir.

Onlardan utanmak ve iddia etmemek yanlıştır. Çoluk çocuğu saklamak sadece kötüler içindir. Kişi değersiz bir nesilden gelmez.

Topluluktaki yerini alır.

  • Aslını saklayan haramzadedir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aslını saklayan haramzadedir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aslını saklayan haramzadedir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aslını saklayan haramzadedir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aslını saklayan haramzadedir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aslını saklayan haramzadedir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri