Astar bol olmayınca yüze gelmez

Bir iş yapmak için gerekli olan şeyler, ölçü biraz geniş tutularak hazırlanmalıdır. Bir iş için gerekli olan şeyleri birebir hesaplayarak değil, ölçüyü biraz daha geniş tutarak ayarlamalıyız. Çünkü çeşitli nedenlerle gerçek ölçüden daha çok harcama yapmayı gerektiren durumlar olabilir.

Bir iş yapmak için gerekli olan şeyleri santimi santimine hesaplayarak değil, ölçüyü birazgeniş tutarak hazırlayınız. Çünkü türlü etkenler, gerçek ölçüden daha çok harcama yapmanızıgerektirebilir. Bir işi gerçekleştirirken kullanmamız gereken malzemeler, araç ve gereçler vardır.

İşimize başlamadan önce gerekli olan şeyleri kafamızda belirleyip temin ederiz. Ancak bu temin edeceğimiz malzemeleri gereğinden biraz daha fazla almamızda yarar vardır. Çünkü bir hatamız olabilir, malzemelerde bir eksiklik meydana gelebilir.

Bu yüzden her zaman işimizi gerçekleştirirken tedbirli olmalıyız. Bir iş yapmak için gerekli olan şeyler, tedbiri biraz geniş tutarak hazırlanmalıdır. Bir iş için gerekli olanı tam olarak hesaplayarak değil, önlemi biraz daha geniş tutarak ayarlamalıyız.

Çünkü çeşitli nedenlerle gerçek önlemden daha fazla harcama gerektiren durumlar olabilir. Bir santimetre santimetre hesaplayarak, ancak ölçüyü biraz geniş tutarak bir iş yapmak için gerekli olan şeyleri hazırlayın. Çünkü çeşitli faktörler gerçek önlemden daha fazla harcama yapmanızı gerektirebilir.

Bir iş yaparken kullanmamız gereken malzemeler, araçlar ve malzemeler vardır. İşimize başlamadan önce zihnimizde gerekli şeyleri belirler ve sunarız. Bununla birlikte, bu malzemeleri gereğinden biraz daha fazla almak bizim için yararlıdır.

Bir hatamız olabileceğinden, materyallerde bir eksiklik meydana gelebilir. Bu yüzden işimizi yaparken her zaman temkinli olmalıyız.

  • Astar bol olmayınca yüze gelmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Astar bol olmayınca yüze gelmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Astar bol olmayınca yüze gelmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Astar bol olmayınca yüze gelmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Astar bol olmayınca yüze gelmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Astar bol olmayınca yüze gelmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri