At adımına göre değil adamına göre yürür

Atın yürüyüşü binicisinin yönetimine bağlı olduğu gibi bir işin gidişide iş başındakinin bilgisine ve çabasına bağlıdır. Bir atın yürümesi yada koşması, doğrudan sırtındaki binicisinin yönetimine bağlıdır, binici ne isterse onu yapar, koşar, durur yada yavaş gider. Bir işin akışıda böyledir.

İşin sonucu, verimli yahut verimsiz oluşu, o işi yapanın bilgi, beceri çaba ve tutumuna bağlıdır. Atın yürüyüşü binicisinin yönetimine bağlı olduğu gibi, bir işin yürüyüşüde iş başındakinin bilgisine, çabasına, tutumuna göre değişir. Atın yürüyüşü binicisinin yöntemine bağlı olduğu gibi, bir işin verimliliğide iş başındakinin bilgisine, gayretine, tutumuna göre değişir.

Atın yürüyüşü sürücünün yönetimine bağlı olduğu gibi, işyerindeki kişinin bilgisine ve çabasına da bağlıdır. Bir atın yürümesi veya koşması doğrudan binicinin sırtındaki yönetimine bağlıdır, binici istediği şeyi yapar, koşar, koşar, durur veya yavaşlar. Bir iş akışında öyle.

İşin sonucu, verimli ya da verimsiz olsun, o işi yapan kişinin bilgi, beceri, çaba ve tutumuna bağlıdır. Atın yürüyüşü binicinin yönetimine bağlı olduğu gibi, bir yürüyüş de işyerindeki kişinin bilgisine, çabasına ve tutumuna bağlıdır. Atın yürümesi binicinin yöntemine bağlı olduğundan, bir işin verimliliği işyerindeki kişinin bilgisine, çabasına ve tutumuna bağlıdır.

  • At adımına göre değil adamına göre yürür atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • At adımına göre değil adamına göre yürür atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • At adımına göre değil adamına göre yürür atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • At adımına göre değil adamına göre yürür atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • At adımına göre değil adamına göre yürür atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • At adımına göre değil adamına göre yürür atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri