At arıklıkla yiğit gariplikle

Zayıf ve garipken kişiliklerini yitirmeyip görevlerini başarı ile yapanlar üstün niteliklerini o zaman belli etmiş olurlar. At zayıf iken, insan garip iken zorlu sınavlardan geçerler. Bu durumda kişiliklerini yitirmemiş ve görevlerini başarı ile yapmış iseler üstün niteliklerini belirtmiş olurlar.

Arıklık, zayıf olma durumu, cılızlık. Atı yorgunluk ve zayıflık, insanı gurbet, yalnızlık pişirir. At zayıf iken, insan garip iken geçtiği zorlu sınavların üstesinden gelirse onu başarmış olur.

Kimseden yardım almadan, henüz kimseyi tanımamışken bu zayıf hallerinde başardıkları görevleri onlara üstün nitelikte olmayı kılmıştır. Zayıf ve garip olduklarında kişiliklerini kaybetmeyen ve görevlerini başarıyla yerine getirenler, daha sonra üstün niteliklerini gösterirler. At zayıf olduğunda, kişi garip olduğunda, zorlu sınavları geçerler.

Bu durumda, kişiliğini kaybetmedikleri ve görevlerini başarıyla yerine getirdikleri takdirde, üstün niteliklerini göstereceklerdir. Arıklık, zayıflık, zayıflık. At yorgunluk ve halsizlik, insanlık, yalnızlık pişiriyor.

At zayıf olduğunda, kişi garip olduğunda, geçtiği zor sınavların üstesinden gelirse başarılı olur. Hiç kimseden yardım almadan, henüz kimseyi tanımıyorlar, bu zayıflıklardaki görevleri onları üstün kılıyor.

  • At arıklıkla yiğit gariplikle atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • At arıklıkla yiğit gariplikle atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • At arıklıkla yiğit gariplikle atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • At arıklıkla yiğit gariplikle atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • At arıklıkla yiğit gariplikle atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • At arıklıkla yiğit gariplikle atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri