Ata dost gibi bakmalı düşman gibi binmeli

Çalışanınızı iyi beslerseniz onun gücü artar ve daha verimli işler yapar. Sizin himayenizde çalışan işçilerin verimli olması için onlara iyi bakın, haklarını eksiksiz verin ki verim alasınız. Atı iyi besledikten, bakımını yaptıktan sonra, ata delicesine binebilirsiniz.

Ata iyi baktıktan sonra, yora yora bininiz, korkmayınız, sarsılmaz. Çalıştırdığınız işçileringücüde iyi beslenmeleriyle artmaz mı. Ata iyi ve düzenli bakıldığı sürece o ata nasıl binilirse binilsin yorulmaz.

Aynı şekilde işverenler kendi himayelerinde çalışan insanlara ne kadar değer verirse, onlara hakları olanı verip iyi bakarsa çalışanlarından o kadar verim alır. Çalıştırılan işçilerin emeklerinin karşılığını alması işlerini daha iyi bir şekilde yapmalarını sağlar. Eğer çalışanınızı iyi beslerseniz, gücü artar ve daha verimli işler yapar.

Kendi himayenizde çalışan işçilerin üretken olabilmeleri için onlara iyi bakın, verim alabilmeniz için haklarını tamamen verin. Atları iyi besledikten ve bakımını yaptıktan sonra, ata delicesine atabilirsiniz. Atlara iyi baktıktan sonra, yola çıkın, korkmayın, sallanmayacak.

İstihdam ettiğiniz işçiler işgücündeki iyi beslenmeleriyle artmayacak mı? At iyi ve düzenli bir şekilde bakıldığı sürece, atın nasıl sürüldüğü önemli değil, yorulmaz. Aynı şekilde, işverenler kendi himayesinde çalışan insanlara ne kadar değer verirse, haklarına sahip oldukları takdirde çalışanlarından o kadar iyi alırlar. Çalışan işçilerin emeği için verdikleri ödül, işlerini daha iyi yapmalarını sağlar.

  • Ata dost gibi bakmalı düşman gibi binmeli atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ata dost gibi bakmalı düşman gibi binmeli atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ata dost gibi bakmalı düşman gibi binmeli atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ata dost gibi bakmalı düşman gibi binmeli atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ata dost gibi bakmalı düşman gibi binmeli atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ata dost gibi bakmalı düşman gibi binmeli atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri