Ateş düştüğü yeri yakar

Bir acıyı onu çekenden başkası tam anlayamaz veya aynı ölçüde üzülemez. Bir felaket yada üzücü olay gerçek anlamda ona uğrayana, yalnızca ilgili kimselere acı verir, onların yüreklerini yakar. Başkalarının, uzak kimselerin duydukları acı, gösterdikleri üzüntü ise yüzeyseldir, kalıcı değil, gelip geçicidir.

Örneğin, trafik kazasında maddi ve manevi olarak zarara uğrayan bir kişi için, en çok aile bireyleri, sonra akrabaları ve yakın dostları üzülür. Aile bireyleri bu üzüntüyü ömür boyu çekerken, diğer kişiler için bir süre sonra bu durum yerini üzüntüden çok acıma duygusuna bırakır. Dersimiz.

Com. Felaket kimlerin başına gelirse onları yakar, kavurur, sürekli bir acı içinde bırakır. Başkalarının acıması, üzülmesi, gelir geçer.

Felaket kimlerin başına gelirse asıl onlar etkilenir. Musibet kimin başına gelmiş ise sadece onu sürekli acı içinde bırakır. Hiç kimse acı çeken birinden aynı derecede keder anlayamaz veya acı çekemez.

Bir felaket ya da üzücü bir olay sadece endişe duyanlar için acı çeker, kelimenin tam anlamıyla kalplerini yakar. Başkalarının, uzaktaki insanların acıları ve gösterdikleri üzüntü, kalıcı değil yüzeyseldir, geçicidir. Örneğin, bir trafik kazasında maddi ve manevi olarak acı çeken bir kişi için, aile üyeleri en üzgündür, sonra akrabalar ve yakın dostlardır.

Aile üyeleri bir ömür boyu bu üzüntüye maruz kalırken, bir süre sonra diğer insanlar için bu durumun yerini hüzün yerine hüzün alır. Dersimiz. Com.

Felakete her kim gelirse onları yakar, yakar, sürekli acı çeker. Diğer insanların acıları, üzüntüleri, gelirleri geçer. Felakete her kim etkilenir.

Felakete kim geldiyse onu sadece sürekli acı içinde bırakır.

  • Ateş düştüğü yeri yakar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ateş düştüğü yeri yakar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ateş düştüğü yeri yakar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ateş düştüğü yeri yakar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ateş düştüğü yeri yakar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ateş düştüğü yeri yakar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri