Can bostanda bitmez

İnsan, canının değerini bilmeli, onu yıpratmamalıdır. Can çok kıymetlidir. İnsan, canının değerini bilmeli, kendine iyi bakmalıdır.

Ayrıca hiçbir cana kastetmemelidir. Helede bir insanın canı. Zira bir cana kıymak, bir aleme kıymak gibi kötü bir iş olarak görülmüştür.

Kendine iyi bakmalı, hasta olmamayadikkat etmelidir. Can bostanda bitmez ki bir tane daha yetiştiresiniz, yada satın alasınız. İnsanın canı çok kıymetlidir.

Bu yüzden bir kimse kendine iyi bakmalı ve sağlığına dikkat etmelidir. Aynı zamanda hiçbir canada kastetmemelidir. Aksi taktirde bir cana kıymak, bir aleme kıymak kadar kötü algılanır.

Bu yüzden canın değeri bilinmeli ve korunmalıdır. Kişi hayatının değerini bilmeli ve yıpratmamalıdır. Can çok değerlidir.

Kişi hayatının değerini bilmeli ve kendine iyi bakmalıdır. Aynı zamanda yaşam anlamına da gelmemelidir. Helele'de bir erkek hayatı.

Çünkü hayat almak, bir alem gibi kötü bir iş olarak görülüyordu. Kendinize iyi bakmalısınız, hasta olmamamaya dikkat edin. Bahçede bitemez, bir tane daha büyüyebilir veya satın alabilirsiniz.

İnsanın ruhu çok değerlidir. Bu yüzden kişinin kendine ve sağlığına dikkat etmesi gerekir. Ayrıca herhangi bir kanada anlamına gelmemelidir.

Aksi takdirde, bir yaşamı öldürmek bir dünya kadar kötü algılanır. Bu nedenle, yaşamın değeri bilinmeli ve korunmalıdır.

  • Can bostanda bitmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Can bostanda bitmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Can bostanda bitmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Can bostanda bitmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Can bostanda bitmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Can bostanda bitmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki C Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki C Harfi ile Başlayan Atasözleri