Cennet annelerin ayakları altındadır (anne cennet kapılarının ortasındadır. (hadis))

Bu hadis Kuran'ı kerim in geldiği dönemde, peygamber efendimiz tarafından bahşedilen bir hadistir, ancak. Yıl kadar atasözü gibi, aynı maksatlada anılmıştır. Anneler kutsaldır, en büyük yükü çekerler.

Evlerinin sahipleri, yuvalarının kurucularıdır. Anne bir aileyi manen ayakta tutan ve Allah'ın can verdiği bedenlerin koruma görevini üstlenen, onlara kendisinden daha iyi bakan yeryüzünün en açık gönüllü kişi yada varlıklarıdır. Bu sebeple cennet onların asıl yerleri, aslında ödülleridir.

Fakat her anne cennet e gidecek diye bir kavramda kesinlikle söz konusu değildir. Dini boyutu için lütfen hadisleri veya meal amaçlı web sitelerini inceleyin. Ancak bu hadis, Kuran geldiğinde peygambimizin verdiği bir hadis.

Atasözü gibi, aynı amaç için yıllarca bahsedildi. Anneler kutsaldır, en büyük yükü taşırlar. Evlerinin sahipleri evlerinin kurucusudur.

Anne, bir aileyi ruhen canlı tutan ve Tanrı'nın yaşam verdiği bedenleri koruma görevini üstlenen ve onlardan daha iyi görünen dünyadaki en açık gönüllü kişi veya varlıklardır. Bu nedenle, cennet onların ana yeri, aslında ödülleri. Ama her annenin cennete gideceği kesinlikle söz konusu değil.

Dini boyut için lütfen yemek amacıyla hadisleri veya web sitelerini inceleyin.

  • Cennet annelerin ayakları altındadır (anne cennet kapılarının ortasındadır. (hadis)) atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Cennet annelerin ayakları altındadır (anne cennet kapılarının ortasındadır. (hadis)) atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Cennet annelerin ayakları altındadır (anne cennet kapılarının ortasındadır. (hadis)) atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Cennet annelerin ayakları altındadır (anne cennet kapılarının ortasındadır. (hadis)) atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Cennet annelerin ayakları altındadır (anne cennet kapılarının ortasındadır. (hadis)) atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Cennet annelerin ayakları altındadır (anne cennet kapılarının ortasındadır. (hadis)) atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki C Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki C Harfi ile Başlayan Atasözleri