Fırıncının çocuğu aç dolaşırmış

İnsanlar başkalarına yaptıkları hizmetleri kendilerine gelince çoğu kez ciddiye almazlar, yada yapmaya zaman ve fırsat bulamazlar. Buda kendileri açısından eksikliklere yol açar. Bu eksiklikleri önemsemezler, hemen giderilebilecek bir sorun gibi algılarlar, iş uzar gider.

İnsanlar icra ettikleri mesleklerin nimetlerinden ne hikmetse yararlanamaz, kendileri için uygulamaz. Bu isteksizlik onların icra ettikleri bu konuda eksiklerinin olmasına neden olur. Çünkü dışarıdaki insanlar bu eksikleri parayla satın aldıkları ve ihtiyaç duydukları için daha net görebilirler.

Fakat bahsettiğimiz bu kişiler bu eksiklere bedel ödemediği ve her zaman elinde halihazırda bulunduğundan çok irdelemezler, çok çok lazım olmadıkça konuyu değerlendirmezler. İnsanlar genellikle başkalarına verdikleri hizmetleri kendilerine geldiklerinde ciddiye almazlar ya da bunu yapmak için zaman ve fırsatlar bulamazlar. Bu, kendileri açısından eksikliklere yol açar.

Bu eksiklikleri umursamıyorlar, onları hemen çözülebilecek bir sorun olarak algılıyorlar, çalışma devam ediyor. İnsanlar, icra ettikleri mesleklerin kutsamalarından yararlanamazlar, kendileri için başvurmazlar. Bu isteksizlik onların bu konuda eksikliklerine neden oluyor.

Çünkü dışarıdaki insanlar bu eksiklikleri daha net görebiliyorlar çünkü para ile satın alıp onlara ihtiyaçları var. Ancak bahsettiğimiz bu insanlar, bu eksiklikleri ödemedikleri ve her zaman ellerinde bulundukları için bu eksiklikleri incelemiyorlar ve gerekmedikçe konuyu değerlendirmiyorlar.

  • Fırıncının çocuğu aç dolaşırmış atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Fırıncının çocuğu aç dolaşırmış atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Fırıncının çocuğu aç dolaşırmış atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Fırıncının çocuğu aç dolaşırmış atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Fırıncının çocuğu aç dolaşırmış atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Fırıncının çocuğu aç dolaşırmış atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki F Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki F Harfi ile Başlayan Atasözleri