Fırsat eldeyken sürün devranı

Fırsatlar insanın karşısına kolay kolay çıkmaz, bu nedenle herhangi bir fırsat yakalandığında onu en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Maddi gücü olanlar için bu durum güzel yaşamak için bir fırsattır, eldeki imkanlardan mümkün olduğunca yararlanmak gerekir. Garajda duran, binilmeyen son model araba olsa ne anlamı olur ki.

Fırsat yakalandığı an bu fırsat kullanılmalıdır. Fırsatları değerlendiremeyen sonunda ah çekerler ancak iş işten geçmiş bulunur. Kendi lehimize olan tüm iyi olayları değerlendirmeli, kaçırılmayacak bir dönüm noktası ise bunu kesinlikle değerlendirmeliyiz.

Fırsatlar insanlara kolayca gelmez, bu nedenle herhangi bir fırsatı en iyi şekilde kullanmak gerekir. Finansal gücü olanlar için, bu güzel yaşamak için bir fırsattır, eldeki olasılıklardan yararlanmak gerekir. Garajda sürülmemiş son model araba olsaydı ne olurdu Bu fırsat yakalandığında bu fırsat kullanılmalıdır.

Fırsatlardan yararlanamadıklarında, acı çekerler, ama iş geçmiştir. Tüm iyi olayları kendi lehimize değerlendirmeliyiz ve eğer kaçırılmayacak bir dönüm noktası ise, kesinlikle değerlendirmeliyiz.

  • Fırsat eldeyken sürün devranı atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Fırsat eldeyken sürün devranı atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Fırsat eldeyken sürün devranı atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Fırsat eldeyken sürün devranı atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Fırsat eldeyken sürün devranı atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Fırsat eldeyken sürün devranı atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki F Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki F Harfi ile Başlayan Atasözleri