Fare çıktığı deliği bilir

Bir kabahate, suça veya gizli işe kalkışan kişi, yakalanacağını anladığında nereye sığınacağını bilir. Toplumun onaylamadığı işleri yapanlar, sıkıştıkları zaman nasıl hareket edeceklerini iyi bilirler, çünkü bunu önceden hesaplarlar. Toplumun onaylamadığı işleri yapanlar, sıkıştıkları zaman nasıl hareket edeceklerini önceden hesaplarlar.

Toplumun onaylamadığı işleri yapan kişiler, zorda kaldıkları zaman nasıl davranacaklarını önceden hesaplarlar. Fareler deliklerinden ara sıra çıkıp yemek ararlar ve korkulacak bir durum olduğunda deliklerine geri kaçarlar. Aynı şekilde hırsızlık, dolandırıcılık gibi işleri yapan kişi bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığında saklanacağı yeri iyi bilir.

Yani toplumun onaylamadığı işleri yapanlar, yaptığı işin uygun olmadığını bilir ve önceden nasıl hareket etmeleri gerektiğini hesaplar. Kabahat, suç veya gizli bir iş yapmaya teşebbüs eden kişi, yakalanacağını fark ettiğinde nereye sığınacağını bilir. Toplumun onaylamadığı şeyleri yapanlar, takıldıklarında nasıl davranacaklarını iyi bilirler çünkü bunu önceden hesaplarlar.

Toplumun onaylamadığı işleri yapanlar, takıldıklarında nasıl davranacaklarını önceden hesaplarlar. Toplumun onaylamadığı şeyleri yapan insanlar, başlarını belaya soktuklarında nasıl davranacaklarını önceden hesaplarlar. Fareler zaman zaman deliklerinden dışarı çıkarlar ve yiyecek ararlar ve korku durumunda tekrar deliklerine girerler.

Aynı şekilde, hırsızlık, dolandırıcılık gibi şeyleri yapan kişi, bir tehlike ile karşı karşıya kaldığında nereye saklanacağını bilir. Başka bir deyişle, toplumun onaylamadığı işleri yapanlar işlerinin uygun olmadığını bilir ve önceden nasıl davranmaları gerektiğini hesaplar.

  • Fare çıktığı deliği bilir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Fare çıktığı deliği bilir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Fare çıktığı deliği bilir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Fare çıktığı deliği bilir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Fare çıktığı deliği bilir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Fare çıktığı deliği bilir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki F Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki F Harfi ile Başlayan Atasözleri