Fazla aş ya karın ağrıtır ya baş

Çok yemek kişinin sağlığını olumsuz yönde etkiler. Vücudun ihtiyacından fazla alınan besinler, bedene hantallık, kalbe sıkıntı, akla bulanıklık verir. Bu yüzden kararında yemek gerekir.

Layık olmadığı halde bir kişiye yapılan övgü ve iltifatlar, o kişinin şımarmasına, kibirlenmesine, haddi aşan davranışlar sergilemesine neden olur. Herşeyin fazlası zarardır. Yemek yemek sağlıklı ve zinde kalabilmemiz için zorunlu ihtiyaçlarımızdan biridir.

Fakat gereğinden fazla yemek yemek sağlığımıza dokunur. Bu yüzden her zaman kararında yemek gerekir. Hayatta her şeyin bir ölçüsü vardır ve buna dikkat ederek yaşamamız gerekir.

Çok yemek yemek kişinin sağlığını olumsuz etkiler. Vücudun ihtiyaçlarını aşan yiyecekler, vücuda zorbalık, kalbe sıkıntı ve bulanıklık verir. Bu yüzden kararında yemek yemek gerekiyor.

Bir insana yapılan övgü ve övgüler, layık olmasa da, o kişinin şımartılmasına, kibirli olmasına ve aşırı davranış göstermesine neden olur. Her şey zarardan daha fazlasıdır. Yemek sağlıklı ve formda kalmak için zorunlu ihtiyaçlarımızdan biridir.

Ancak gereğinden fazla yemek sağlığımıza dokunuyor. Bu yüzden kararınızda yemek yemek her zaman gereklidir. Hayattaki her şeyin bir ölçüsü vardır ve buna dikkat ederek yaşamak zorundayız.

  • Fazla aş ya karın ağrıtır ya baş atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Fazla aş ya karın ağrıtır ya baş atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Fazla aş ya karın ağrıtır ya baş atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Fazla aş ya karın ağrıtır ya baş atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Fazla aş ya karın ağrıtır ya baş atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Fazla aş ya karın ağrıtır ya baş atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki F Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki F Harfi ile Başlayan Atasözleri