Gönül ferman dinlemez

Ne denli engel, ne denli yasak konursa konsun gönül sevdiğinden asla vazgeçmez. Çünkü insanın gönlüne söz geçirmesi oldukça zordur. Gönül sevdiğinden asla vazgeçmez.

Gerçekten seven kişi, sevdiğini elde etmek için yalnızca duygularının emrine boyun eğer. En yüksek yerden yasak emride gelse gönül sevdiğinden vazgeçmez. İnsanlar emirle sevip, emirle nefret etmezler.

Sevgi bir coşku selidir, yatağında istediği gibi akar. İnsanların yaşamlarının huzurlu olması için bazı kurallar vardır ve insanlar bu kurallara uymak zorundadır. Fakat insan çok severse, sevdiği için bu kuralları dikkate almaz.

Kaç engel veya yasak uygulansın, avukat asla sevgi dolu kalpten vazgeçmez. Çünkü bir kişinin kalbini konuşması çok zordur. Gönül sevgisinden asla vazgeçmez.

Gerçekten sevgi dolu kişi sadece sevdiklerini almak için duygularına uyar. En yüksek yerden yasak düzene gelirse, kalp sevgisinden vazgeçmez. İnsanlar düzene göre sevmezler, düzene göre nefret ederler.

Aşk bir coşku selidir, yatağınızda istediğiniz gibi akar. İnsanların hayatlarının barışçıl olması için bazı kurallar vardır ve insanların bu kurallara uyması gerekir. Ama bir kişi onu seviyorsa, bu kuralları dikkate almaz çünkü sevdiği için.

  • Gönül ferman dinlemez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gönül ferman dinlemez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gönül ferman dinlemez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gönül ferman dinlemez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gönül ferman dinlemez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gönül ferman dinlemez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri