Gönlün sevdiği ya kürklü olur ya kepenekli

Herkesin kendine göre yüksek bir hayali vardır. Hoşlandığı, sevdiği, kavuşmak istediği bu hayali gönlünde taşır, onun özlemiyle yaşar. İnsanlar her ne durumda olurlarsa olsunlar öncelik içindeki niyetlerden geçer.

Niyeti zengin olmak isteyen kişiler durumu daha iyi, varlıklı insanları örnek alır, onların yanında bulunur veyahut bayansa bu tip insanlar ile evlenmek isterler. Kalbi temiz insan arayan kişiler ise, karşısındaki çoban bile olsa, durumu vakti çok kötü dahi olsa bu gibi insanların yanında bulunur. Bu artık zamanımızda çıkar meselesi olduğundan bunun doğruluğunu kestirebilmek için her iki insanıda tanımak gerekir.

Herkesin kendisi için yüksek bir hayali vardır. Sevdiği, sevdiği, tanışmak ve sevmek istediği bu rüyayı kalbinde taşır ve özlemiyle yaşar. İnsanlar ne olursa olsun, öncelikli olarak niyetlerden geçerler.

Zengin olmak isteyenler daha iyi, varlıklı insanlar örneğini alacak, yanlarında duracaklar ya da kadınlarsa bu tür insanlarla evlenmek isteyeceklerdir. Temiz bir kalbi olan bir insanı arayan insanlar, çoban olsa bile, kötü bir zamanda bile olsa, bu tür insanların yanında duracaklar. Bu artık zamanımıza ilgi duyduğu için, bunun doğruluğunu belirlemek için her iki kişiyi de tanımak gerekiyor.

  • Gönlün sevdiği ya kürklü olur ya kepenekli atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gönlün sevdiği ya kürklü olur ya kepenekli atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gönlün sevdiği ya kürklü olur ya kepenekli atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gönlün sevdiği ya kürklü olur ya kepenekli atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gönlün sevdiği ya kürklü olur ya kepenekli atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gönlün sevdiği ya kürklü olur ya kepenekli atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri