Görünen köy kılavuz istemez

Apaçık ortaya çıkan belli gerçekler karşısında duraksamak, ayrıcı bir açıklama yapmaya kalkışmak yersizdir. Ne kadar gizlensede gerçekler ortadadır. Tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkan belli gerçekler karşısında duraksamak, ayrıca bir açıklama yapmaya çalışmak anlamsızdır.

Açıkça belli olan bir durumu açıklamak gerekmez, o zaten yeterince açıktır dür. Ortada apaçık duran bir gerçeği açıklamak gerekmez. Erdem sahibi insanların hiçbir şekilde yardım istemeden ve öğüt dinlemeden sonuçları görmesi bu yüzdendir.

Sonucunu herkesin gördüğü olayların gidişatının akıllı kişiler bu şekilde değiştirebilir ve kendisi için daha yararlı bir hale sokabilir. Ortada açıkça duran bir gerçeği tekrar açıklamaya gerek yoktur. Neticesi açıkça görülen bir şey için yol göstermenin gereksiz olduğunu anlatır.

Bazı gerçekler karşısında tereddüt etmek ve farklı bir açıklama yapmaya çalışmak yerinde değildir. Ne kadar gizli olursa olsun, gerçekler açıktır. Tüm detaylarında ortaya çıkan bazı gerçekler karşısında tereddüt etmek ve bir açıklama yapmaya çalışmak anlamsızdır.

Açıkça açık bir durumu açıklamak gerekli değildir, yeterince açıktır. Açık bir gerçeği açıklamak gerekli değildir. Bu yüzden erdem sahibi insanlar sonuçları herhangi bir yardım ve tavsiye almadan görürler.

Akıllı insanlar, herkesin bu şekilde gördüğü olayların sonucunu değiştirebilir ve onun için daha kullanışlı hale getirebilir. Açık olan bir gerçeği yeniden açıklamaya gerek yoktur. Sonuçta görünür olan bir şeye rehberlik etmenin gereksiz olduğunu bize söyler.

  • Görünen köy kılavuz istemez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Görünen köy kılavuz istemez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Görünen köy kılavuz istemez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Görünen köy kılavuz istemez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Görünen köy kılavuz istemez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Görünen köy kılavuz istemez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri