Görgülü kuşlar gördüğünü işler görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler?

İyi eğitim alanlar aldıkları eğitimin gereğini yaparlar, iyi eğitim görmeyenler bir şey yapamazlar. Görgülü, iyi eğitim almış kişiler toplum içinde nasıl davranacaklarını iyi bilirler. Bir eğitim almamış, iyi yetişmemiş, cahil kişilerse nasıl davranacaklarını bir türlü bilemezler.

İyi eğitim görmüş, iyi aile içinde yetişmiş kimseler, aldıkları terbiyenin gereğini yaparlar, beğenilirler. Böyle bir eğitim görmemiş ve iyi bir ortamda yetişmemiş olanlar, bir şey bilmezler ki yapsınlar. İyi eğitim alanlar ihtiyaç duyduklarını yaparlar ve iyi eğitimli olmayanlar hiçbir şey yapamazlar.

Görgülü, iyi eğitimli insanlar toplumda nasıl davranacaklarını bilirler. Eğer eğitimli değiller, iyi eğitimli değiller, cahil olurlarsa, nasıl davranacaklarını bilemezler. İyi eğitimli ve iyi bir ailede yetişen insanlar ihtiyaç duydukları şeyi yaparlar ve hayran kalırlar.

Böyle bir eğitim almamış ve iyi bir ortamda yetişmemiş olanlar bunu yapabilmeleri için hiçbir şey bilmeyeceklerdir.

  • Görgülü kuşlar gördüğünü işler görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler? atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Görgülü kuşlar gördüğünü işler görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler? atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Görgülü kuşlar gördüğünü işler görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler? atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Görgülü kuşlar gördüğünü işler görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler? atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Görgülü kuşlar gördüğünü işler görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler? atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Görgülü kuşlar gördüğünü işler görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler? atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri