Göz görmeyince gönül katlanır

Yakınımızda bulunmayanların özlemine, acısına daha kolay dayanabiliriz. Çünkü bizden uzakta yaşayan sevdiğimiz bir kimseyle istesekde ilgilenemeyiz. Dolayısıyla görüşmekten umudumuzu keser ve ayrılığa katlanırız.

Ama yakınımızda bulunan ve her gün gördüğümüz kimseyle ilgilenmeden edemeyiz. Onun her zaman gördüğümüz acısınada tahammül edip katlanmamız oldukça güçtür. İnsan, yakınında bulunan sevdiği kimse ile sık sık görüşmeden edemez.

Ama bu kişi uzak bir yere giderse görüşmekten umudunu keser, ayrılığa katlanır. Yiyip içtiğimiz şeylerin hangi koşullarda üretilip doldurulduğunu görmediğimiz için onları temizmiş gibi kabul ederek tüketiriz. Yanımızda olmayanların özlemine ve acısına dayanabiliriz.

Çünkü bizden uzakta yaşayan sevdiğimiz biriyle ilgilenemeyiz. Bu nedenle, ayrılığı karşılama ve dayanma umudumuzu durduruyoruz. Ama her gün gördüğümüz yakınlarımızla ilgilenemeyiz.

Her zaman gördüğümüz acıya katlanmak ve katlanmak çok zordur. Bir kişi onun yanında sevilen biriyle sık sık görüşemez. Ancak bu kişi uzak bir yere giderse, umut görmeyi bırakacak ve ayrılmaya katlanacak.

Yediğimiz ve içtiğimiz şeylerin hangi koşullarda üretildiğini ve doldurulduğunu görmediğimiz için onları temizmiş gibi tüketiyoruz.

  • Göz görmeyince gönül katlanır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Göz görmeyince gönül katlanır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Göz görmeyince gönül katlanır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Göz görmeyince gönül katlanır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Göz görmeyince gönül katlanır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Göz görmeyince gönül katlanır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri