Gülü seven dikenine katlanır

Seven kişi, sevdiği kimse veya sevdiği iş yüzünden başına gelecek sıkıntılara ses çıkarmadan katlanır. Bilir ki, sevdiğini elde etmek için birçok güçlüğe göğüs germek, fedakarlıkta bulunmak zorundadır. İnsan sevdiği kimse veya sevdiği iş yüzünden gelecek sıkıntılara katlanır.

İnsan sevdiği kimse veya sevdiği iş yüzünden gelecek işlere katlanmalıdır. Sevdiğimiz yada elde edeceğimiz kişi ve nesnelerin bir kusuru bulunabilir. İnsan, sevdiği kimse ve sevdiği iş yüzünden gelecek sıkıntılara katlanır.

Sevilen insanın kusurları hoş görülür, nazı çekilir. Sevgi dolu kişi sevdiği kişinin ya da sevdiği işin neden olduğu sıkıntılara ses çıkarmadan katlanacaktır. Sevdiği kişiyi almak için birçok fedakarlığa katlanmak ve fedakarlık yapmak zorunda olduğunu biliyor.

İnsanlar sevdikleri kişi veya sevdikleri iş nedeniyle sıkıntılara katlanırlar. İnsanlar sevdikleri kişi ya da sevdikleri iş nedeniyle gelecek olan işe dayanmalıdır. Sevdiğimiz veya elde ettiğimiz kişi ve nesnelerde bir kusur olabilir.

İnsanlar sevdikleri kişi ve sevdikleri iş nedeniyle sıkıntılara katlanırlar. Sevgili kişinin kusurları tolere edilir, kutsanırlar.

  • Gülü seven dikenine katlanır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gülü seven dikenine katlanır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gülü seven dikenine katlanır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gülü seven dikenine katlanır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gülü seven dikenine katlanır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gülü seven dikenine katlanır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri