Gülme komşuna gelir başına

Birinin başına gelen kötü bir durum, gün olur seninde başına gelir. Başına gelen felakete başkalarının gülmesi seni nasıl incitirse, senin başkalarının kötü haline gülmende onları incitir. O halde birilerinin başına gelen kötü durumdan ötürü, onlarla sakın alay etme.

Birinin başına gelen kötü bir durum seninde başına gelebilir. Birinin başına gelen kötü bir durum, gün olur seninde başına gelebilir. İnsan başkasının başına gelen yıkımla alay etmemelidir.

Gün olur, öyle bir yıkım kendisininde başına gelir. İnsan başkasının başına gelen üzücü bir durumla alay etmemelidir. Gün olur, öyle bir yıkım kendisininde başına gelir ki, ben bunun gibi bir olayla dalga geçmiştim der.

İnsanların başındaki felaket yada musibetleri alay konusu etmek yerine destek çıkmalıyız. Aynı yada benzer olayları yaşadığımızda bu dostlarımızda bize destek çıkacaktır. Kötü durumlara düşenlere gülme, bir gün aynı duruma sende düşebilirsin.

Birinin başına gelen kötü bir durum gün içinde başınıza gelir. Diğerleri başınıza gelen felakete gülerken, diğerlerinin kötülerine gülmek onları incitir. Bu yüzden birine olan kötü durum yüzünden onlarla alay etme.

Başınıza kötü bir şey olmuş olabilir. Birinin başına gelen kötü bir durum gün içinde başınıza gelebilir. Bir başkasının başına gelen yıkımla dalga geçilmemelidir.

Gün olur, böyle bir yıkım kendi kendine olur. Kişi başkasının üzücü durumuyla dalga geçmemelidir. Bir gün var, böyle bir yıkım olacak, böyle bir olayla şaka yapıyordum.

İnsanların kafasındaki felaketleri veya talihsizlikleri alay etmek yerine destek almalıyız. Aynı veya benzer olaylarla karşılaştığımızda, bu arkadaşlar bizi destekleyecek. Kötü durumlarda olanlara gülme, bir gün aynı duruma düşebilirsin.

  • Gülme komşuna gelir başına atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gülme komşuna gelir başına atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gülme komşuna gelir başına atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gülme komşuna gelir başına atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gülme komşuna gelir başına atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gülme komşuna gelir başına atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri