Gündüz yağar gece açar yıl bozgunluğu kadın söyler erkek susar ev bozgunluğu

Gündüzleri yağışlı geçer, geceleride hava açık ve yağışsız olursa o yıl bereketsiz geçer. Bir evde kadın dırdır ederde erkek ses çıkarmazsa o evde geçim ve huzur yok demektir. Gündüz yağmur yağar, gece hava açık olursa o yıl bereketsiz olur.

Kadın dırdır ederde erkek susarsa o evde dirlik düzenlik yok demektir. Gün boyunca yağmurludur ve hava gece açık ve yağmurlu ise, o zaman bereketli olacaktır. Bir kadın bir evde bir ses çıkarır ve bir erkek bir ses çıkarmazsa, bu evde bir geçim ve barış olmadığı anlamına gelir.

Gündüz ve gece yağmur yağar, hava açıksa o yıl verimsiz olur. Bir kadın nagging yapıyor ve adam sessizse, o evde düzenlilik yoktur.

  • Gündüz yağar gece açar yıl bozgunluğu kadın söyler erkek susar ev bozgunluğu atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gündüz yağar gece açar yıl bozgunluğu kadın söyler erkek susar ev bozgunluğu atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gündüz yağar gece açar yıl bozgunluğu kadın söyler erkek susar ev bozgunluğu atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gündüz yağar gece açar yıl bozgunluğu kadın söyler erkek susar ev bozgunluğu atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gündüz yağar gece açar yıl bozgunluğu kadın söyler erkek susar ev bozgunluğu atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gündüz yağar gece açar yıl bozgunluğu kadın söyler erkek susar ev bozgunluğu atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri