Güvenme dostuna saman doldurur postuna

Dost sandığı birtakım kimseler, çıkarları söz konusu olduğunda sana kolaylıkla kötülük edebilirler. Üstelik bunu, senin onlara duyduğun güvenden yararlanarak yaparlar. Bu bakımdan herkesi dost sanma ve onlara inanma.

Dost sandığın birtakım kimseler, çıkarları söz konusu olduğunda sana kolaylıkla kötülük edebilirler. Dost bildiğin herkese inanma. Dost sandığın öyle kimseler olur ki, kendilerine karşı olan güvenden yararlanarak sana daha kolaylıkla büyük kötülükler yaparlar.

Kişiler çok güvendiği dostlarını her şekilde denemelidir. İyi dost ticarette ve yolda belli olur, bu unutulmamalı, dosta güvenmeden önce belli kriterlerde test edilmelidir. Yoksa dost olarak güvenilen kimse arkamızdan kuyu kazar, bizi avlar.

Dost olduğunu düşündüğünüz bazı insanlar, kendi çıkarları söz konusu olduğunda kolayca kötülük yapabilir. Dahası, bunu kendilerine duyduğunuz güvenden yararlanarak yaparlar. Bu bağlamda, herkesin bir arkadaş olduğunu düşünmeyin ve onlara inanmayın.

Dost olduğunu düşündüğünüz bazı insanlar, ilgi alanları söz konusu olduğunda size kolayca kötülük yapabilir. Tanıdığın kimseye inanma arkadaşım. Bir arkadaş olarak düşündüğünüz o kadar çok insan var ki, onlara karşı duydukları güvenin avantajını kullanarak size kötü şeyleri daha kolay yapabilirler.

İnsanlar güvenilir arkadaşlarını her şekilde denemelidir. Ticarette ve yolda iyi bir dostluk görülür, bu unutulmamalıdır ve arkadaşınıza güvenmeden önce belirli kriterlerde test edilmelidir. Aksi takdirde, arkadaşımızın güvendiği biri arkamızı kazar, bizi avlar.

  • Güvenme dostuna saman doldurur postuna atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Güvenme dostuna saman doldurur postuna atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Güvenme dostuna saman doldurur postuna atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Güvenme dostuna saman doldurur postuna atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Güvenme dostuna saman doldurur postuna atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Güvenme dostuna saman doldurur postuna atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri