Güzellerin talihi çirkin olur

Güzeller kendilerine yaraşan bir yaşayışı her zaman bulamadıkları için mutsuz olurlar. Güzele bir şeyi beğendirmek kolay değildir. Türlü nazlar eder, bir şeyi veya bir kişiyi kendine yakıştıramaz.

Kendi güzel olduğundan hayallerinde pek sıradan değildir. Hayalleri gerçekleştirmek veya istediği kişiyi bulmak kolay olmadığından, bulduklarınıda kendilerine layık görmediklerinden dolayı güzeller mutlu olmaz derler. Güzeller, güzelliklerine yaraşan bir yaşayış ararlar.

Bunu bulmakda pek kolay olmadığından,yada kendilerini bulduklarına layık görmediklerinden mutlu olmazlar. Güzeller, kendi güzelliklerinin farkında olduğu için kendilerine yaraşır bir hayat arayışına girerler. Bu zaman içindede bir şeyi veya bir kişiyi kendine yakıştırmazlar.

Onun için mükemmeli bulmak zor olduğundan dolayı kimseyi kendine layık görmez ve mutsuz olurlar. Güzellikler mutsuzdur çünkü her zaman kendilerine uygun bir hayat bulamazlar. Güzellik için bir şeyi takdir etmek kolay değildir.

Her türlü eş bir şeye veya bir insana sığamaz. Güzel olduğu için rüyalarında sıradan değil. Güzelliklerin mutlu olamayacağını söylerler, çünkü rüyaları gerçekleştirmek ya da istedikleri kişiyi bulmak kolay değildir ve onları onlara layık bulmazlar.

Güzellikler güzelliklerine uygun bir yaşam ararlar. Bunu kolay bulmaktan mutlu değiller ya da kendilerini bulduklarına layık bulmadıkları için. Güzellikler güzelliklerinin farkında oldukları için, kendilerine layık bir hayat ararlar.

Bu zamanda, bir şeye veya bir insana uymuyorlar. Mükemmeli bulması zor olduğu için, kimseye layık olduğunu düşünmüyor ve mutsuz oluyorlar.

  • Güzellerin talihi çirkin olur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Güzellerin talihi çirkin olur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Güzellerin talihi çirkin olur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Güzellerin talihi çirkin olur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Güzellerin talihi çirkin olur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Güzellerin talihi çirkin olur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri