Gammaz olmasa tilki pazarda gezer

Gizlisaklı, kanunsuz yollarla çıkar sağlamayı iş edinen kimseleri, söz getirip götüren kimselerin varlığı korkutur. Dolayısıyla bunlar yakayı ele vereceklerinden çekinerek, herkesin içinde öyle uluorta dolaşamazlar. Yasal olmayan yollardan gizlice çıkar sağlayan kişi, yakayı ele vereceğinden korkmasa bütün bu işleri açıktan yapar.

Dolayısıyla bunlar yakayı ele vereceklerinden çekinerek, herkesin içinde öyle açıktan iş yapamazlar. Gammaz, söz getirip götüren kişi. Gizli, yasadışı yollarla çıkarını sağlayan kişi, yakayı ele vereceğinden korkmasa bu işleri açıktan açığa yapar.

Kötü niyetli insanlar her düşündüklerini yapamıyorsa, bunun nedeni diğer insanlardır. Sözü alan ve sözünü alanların varlığı, gizli ve yasadışı yolları korkutur. Bu nedenle, yakayı alacaklarından korktuklarından, böyle bir şekilde dolaşmaktan korkmazlar.

Yasadışı yollardan gizlice yararlanan kişi, tasmayı vereceğinden korkmazsa, tüm bunları açıkça yapar. Bu nedenle, böyle bir işi herkeste açıkça yapamayacaklar, yakayı alacaklarını tereddüt ederek. Gammaz, söz veren kişi.

Gizli, yasadışı yollardan yararlanan kişi, yakayı onunla başa çıkmaya maruz bırakmaz. Kötü niyetli insanlar düşündüklerini yapamazsa, bunun nedeni diğer insanlardır.

  • Gammaz olmasa tilki pazarda gezer atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gammaz olmasa tilki pazarda gezer atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gammaz olmasa tilki pazarda gezer atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gammaz olmasa tilki pazarda gezer atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gammaz olmasa tilki pazarda gezer atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gammaz olmasa tilki pazarda gezer atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri