Gece işi kör işi

İşlerimizi mümkün olduğunca gündüz yapmaya çalışmalıyız. Çünkü gece karanlığında yapılan iş, körlerin yaptığı iş gibi özensiz olur. İşe gerekli özen gösterilemez.

Gece yapılan iş, körlerin yaptığı iş gibi özensiz olur. Çünkü ışık yetersizliği, işin bütün incelikleriyle yapılmasına olanak vermez. Bu nedenle işlerimizi gündüz yapmayı yeğlemeliyiz.

İnsanların gece yaptığı iş, körlerin yaptığı gibi özensiz olur. Çünkü gece karalığında yetersiz ışık yaptığımız işin bütün incelikleriyle yapılmasına izin vermez. Ayrıca insan gece vakti yorgun olur, zihni gündüzleri daha açıktır.

Bu yüzden işlerimizi mümkün olduğunca gündüz yapmalıyız. Gün içinde işimizi mümkün olduğunca yapmaya çalışmalıyız. Çünkü alacakaranlıkta yapılan iş, körlerin yaptığı gibi özensizleşir.

Çalışmak için gerekli özen gösterilemez. Gece çalışması, körlerin işi kadar özensizdir. Çünkü ışık eksikliği, tüm inceliklerle işin yapılmasına izin vermez.

Bu nedenle işimizi gün içinde yapmayı seçmeliyiz. İnsanların geceleri yaptıkları işler kör insanlar gibi özensizleşir. Çünkü gece yaptığımız işin tüm lezzetlerle yapılmasına izin vermiyor.

Ayrıca, kişi geceleri yorulur, zihni gün boyunca daha açıktır. Bu yüzden işimizi mümkün olduğunca gün içinde yapmak zorundayız.

  • Gece işi kör işi atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gece işi kör işi atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gece işi kör işi atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gece işi kör işi atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gece işi kör işi atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gece işi kör işi atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri