Gece yağar gündüz açar yıl düzgünlüğü erkek söyler kadın susar ev düzgünlüğü

Geceleri yağışlı, gündüzleri güneşli geçerse o yıl verimli, bereketli olur. Erkek isteklerini söylerde kadın inatçılık etmez alttan alırsa o evde huzur, mutluluk olur. Gece yağmur yağar, gündüz güneş açarsa o yıl uğurlu, bereketli olur.

Erkek istediğini söylerde kadın susarsa o evde dirlik düzenlik olur. Geceleri yağmurlu ve gündüzleri güneşli ise, o yıl verimli ve bereketli olacaktır. Adam isteklerini söylerse, kadın inatla değilse, o evde huzur ve mutluluk duyar.

Geceleri yağmur yağar ve gün içinde güneş parlarsa, o yıl uğurlu ve bereketli olacaktır. Bir erkek istediğini söylerse, kadın sessizse düzenli bir hayatı olacaktır.

  • Gece yağar gündüz açar yıl düzgünlüğü erkek söyler kadın susar ev düzgünlüğü atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gece yağar gündüz açar yıl düzgünlüğü erkek söyler kadın susar ev düzgünlüğü atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gece yağar gündüz açar yıl düzgünlüğü erkek söyler kadın susar ev düzgünlüğü atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gece yağar gündüz açar yıl düzgünlüğü erkek söyler kadın susar ev düzgünlüğü atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gece yağar gündüz açar yıl düzgünlüğü erkek söyler kadın susar ev düzgünlüğü atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gece yağar gündüz açar yıl düzgünlüğü erkek söyler kadın susar ev düzgünlüğü atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri