Gel denilen yere gitmeye ar eyleme gelme denilen yere gidip yerini dar eyleme

Çağrıldığın yere gitmekten çekinme, gelme denilen yerede gitme, orada sana ilgi göstermezler. İnsanlar davet edildikleri yerlere gitmelidirler. Çünkü davet eden kişi tarafından istenmektedirler.

Gitmekle kişi, nazikliğini ve inceliğini göstermiş olur. Çağrılmayan yere gitmek ise yüzsüzlük ve arsızlık olur. Ar eylemek, utanmak.

Gel dedikleri yere gitmekten utanma, çekinme. Gelme dedikleri yerede gitme. Gidersen yüzvermezler, yer göstermezler.

İnsanların nezaketende olsa çağrıldıkları yerlere gitmesi icap eder. Fakat kişinin davet edilmediği bir yere gitmesi hiç hoş bir davranış değildir. Çünkü orada hoş karşılanmaz.

Hem kendisi hem de o ortamda bulunan kişiler huzursuzluk yaşarlar. Aradığınız yere gitmekten korkmayın, denilen bir yere gitmeyin, size ilgi göstermezler. İnsanlar davet edildikleri yere gitmelidir.

Çünkü davetliler tarafından talep ediliyor. Gidip kişi nezaketini ve inceliğini gösterir. Uncalled yere gitmek meçhullük ve arsızlıktır.

Harekete geçmek, utanmak. Gel dedikleri yere gitmek için utanmayın, utanmayın. Gel dedikleri yere gitme.

Eğer gidersen yüzmezler, yer göstermezler. İnsanların nezaket görseler bile çağrıldıkları yerlere gitmeleri gerekir. Ancak kişinin davet edilmediği bir yere gitmek hoş bir davranış değildir.

Çünkü orada hoş karşılanmıyor. Hem o hem de o ortamdakiler huzursuzluk yaşıyor.

  • Gel denilen yere gitmeye ar eyleme gelme denilen yere gidip yerini dar eyleme atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gel denilen yere gitmeye ar eyleme gelme denilen yere gidip yerini dar eyleme atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gel denilen yere gitmeye ar eyleme gelme denilen yere gidip yerini dar eyleme atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gel denilen yere gitmeye ar eyleme gelme denilen yere gidip yerini dar eyleme atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gel denilen yere gitmeye ar eyleme gelme denilen yere gidip yerini dar eyleme atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gel denilen yere gitmeye ar eyleme gelme denilen yere gidip yerini dar eyleme atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri