Gelene git denilmez

Kendiliğinden gelen güzel bir şeyi, faydayı geri çevirmek doğru olan ve yakışık alan bir şey değildir. Gelenek ve göreneklerimize göre, kendiliğinden gelen konuğu kabul etmeyip geri çevirmek doğru bir davranış olmaz. Kendiliğinden gelen bir konuk geri çevrilmez.

Kendiliğinden gelen güzel bir şeyi, faydayı geri çevirmek doğru ve mantıklı bir şey değildir. Gelenek ve göreneklerimize göre, kendiliğinden gelen misafiri kabul etmeyip geri çevirmek hoş bir davranış değildir. Kendiliğinden bize gelen misafiri kabul etmemek inançlarımızla ve geleneklerimizle bağdaşmaz.

Kendiliğinden gelen güzel bir şey geri çevrilmez. Kendiliğinden olan iyi olanı, faydayı geri çevirmek doğru şey değildir. Geleneklerimize ve adetlerimize göre, tek başına gelen konuğu kabul etmeyi reddetmek doğru olmaz.

Kendiliğinden misafir kabul edilmez. Tek başına gelen iyi şeyi, yararı geri çevirmek doğru ve mantıklı değildir. Geleneklerimize ve adetlerimize göre, kendiliğinden gelen konuğu kabul etmeyi reddetmek hoş bir davranış değildir.

Bize gelen konuğu kendiliğinden kabul etmemek inançlarımız ve geleneklerimizle bağdaşmaz. Kendiliğinden bir şey geri döndürülemez.

  • Gelene git denilmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gelene git denilmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gelene git denilmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gelene git denilmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gelene git denilmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gelene git denilmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri