Gençler sadık olmak ister yapamazlar. yaşlılar sadık olmamak ister yapamazlar

Sadakat, içten bağlılık ve doğruluk demektir. Genç kişiler, gençliğin heyecanı ve hayat tecrübelerinin eksikliğinden dolayı yanlış yollara sapabilirler, çevresine karşı sadakatsizlik gösterebilirler. Bazı yaşlılar ise hayatlarına renk katmak, gençlik yıllarındaki gibi heyecan yaşamak isterler.

Ancak maddi imkanlarıda olduğu halde gençlikteki gibi çekicilik, güzellik, yakışıklılık ve kuvvet olmadığı için bu hayallerini gerçekleştiremezler. İnsanlar yıllandıkça, yaşlarını aldıkça ve erdem niteliğine doğru ilerledikçe daha vicdanlı, daha yapıcı olurlar. Bu gelişim süreci onların çok daha insaflı ve daha az art niyetli olmalarını sağlar.

Gençler kaybettiklerini yeniden bulabilecekleri düşüncesiyle heran her şeyden kolayca geçebilirler. Fakat yaşı ilerlemişler bu tereddüt ve riske girmeyi yeğlemeden, çevresindekileri kaybetmemek için doğru olanı düşünür, onu uygularlar. Sadakat, samimiyet ve dürüstlük anlamına gelir.

Gençler, gençliğin heyecanı ve yaşam deneyimlerinin eksikliği nedeniyle yanlış yollara gidebilir, çevrelerine sadakatsizlik gösterebilirler. Diğerleri hayatlarına renk katmak ve gençliklerinde olduğu gibi heyecan yaşamak istiyorlar. Ancak, finansal imkanları olsa da, gençlerde olduğu gibi cazibesi, güzelliği, kişiliği ve gücü olmadığı için bu hayalleri gerçekleştiremezler.

İnsanlar yaşlandıkça, yaşlandıkça ve erdem kalitesine doğru ilerledikçe daha vicdanlı, daha yapıcı olurlar. Bu geliştirme süreci onların çok daha doğru ve daha az kötü niyetli olmalarını sağlar. Gençler, tekrar kaybettiklerini bulabileceklerini düşünerek, istedikleri zaman kolayca bir şeyden geçebilirler.

Ancak yaşlarını ilerletenler, bu tereddüt ve riski almayı tercih etmeden, çevrelerini kaybetmemek için doğru olanı düşünür ve uygularlar.

  • Gençler sadık olmak ister yapamazlar. yaşlılar sadık olmamak ister yapamazlar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gençler sadık olmak ister yapamazlar. yaşlılar sadık olmamak ister yapamazlar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gençler sadık olmak ister yapamazlar. yaşlılar sadık olmamak ister yapamazlar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gençler sadık olmak ister yapamazlar. yaşlılar sadık olmamak ister yapamazlar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gençler sadık olmak ister yapamazlar. yaşlılar sadık olmamak ister yapamazlar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gençler sadık olmak ister yapamazlar. yaşlılar sadık olmamak ister yapamazlar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri