Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir

İnsan gençliğinde yaptığı şeylerin çoğunu yaşlandığında yapamaz ve gençliğin ne denli değerli olduğunu o zaman anlar. İnsanın gençliği göz açıp kapayıncaya kadardır. Ne olup bittiği pek anlaşılamadan geçip gider.

İnsan ihtiyarlayınca şöyle düşünür, yapılacak pek çok şeyin var olduğunu fark eder. Ancak iş iştende geçmiştir. Çünkü bunları yapacak ne gücü nede zamanı vardır.

İşte o an, gençliğin ve gençlik günlerinin ne denli kıymetli olduğunu anlar. Bir şeyin değeri, o şey elden gidince daha iyi anlaşılır. Gençlikde böyledir.

İnsan gençliğinde zamanını gereği gibi değerlendirmez. İhtiyarlayınca, yapılacak birçok şeyleri vaktiyle yapmamış olduğunu görür. Ama artık bunları yapacak gücü ve zamanı kalmamıştır.

O vakit, gençliğin ne kadar değerli olduğunu anlar. Ne çare ki iş işten geçmiş bulunur. Sağlık konusundada durum böyledir.

İnsan gençliğinde yaşlandıkça yaptıklarının çoğunu yapamaz ve gençliğin ne kadar değerli olduğunu anlar. İnsanın gençliği göz açıp kapayıncaya kadar. Ne olup bittiği pek anlaşılmadan devam eder.

Yaşlı adam düşündüğünde, yapacak çok şey olduğunu fark eder. Ancak, iş bitmişti. Çünkü bunu yapacak gücü ya da zamanı yok.

O anda, gençlik ve gençlik günlerinin ne kadar değerli olduğunu anlıyor. Bir şeyin değeri, o şey gittiğinde daha iyi anlaşılır. Gençlerde de öyle.

İnsan gençliğinde zamanını doğru kullanmıyor. Yaşlandığında, zamanında yapacak çok şey yapmadığını görür. Ama artık bunu yapacak gücü ve zamanı yok.

Sonra gençliğin ne kadar değerli olduğunu anlıyor. Ne yazık ki, iş çıkarıldı. Bu sağlık için de geçerlidir.

  • Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki G Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki G Harfi ile Başlayan Atasözleri