Hırsıza kilit olmaz

Kötü bir iş yapmaya kararlı olan kişiyi önlemek için alınacak tedbirler yararsızdır. Hırsızlık yada kötülük yapacak kişiye, kilitli kapı, yüksek duvar vb. Alınan önlemler pek etkili olmaz.

O, içeri girmenin, kötülük yapmanın bir yolunu bulur. Kötü bir iş yapmaya karar vermiş kişiyi engellemek için alınan önlemler bir işe yaramaz. Bir evin içini bilen hırsız, her şekilde evi soyar.

Hırsızlık yapacak kişi, baca, kapı, kilit tanımaz, alınan önlemler bir işe yaramaz. Bir yolunu mutlaka bulup içeriye girer. Aynı şekilde kafasına kötülük yapmayı koymuş kişinin engellenmesi ve durdurulması zordur.

Kötü bir iş çıkarmaya kararlı olan kişiyi önlemek için alınması gereken önlemler işe yaramaz. Çalacak ya da kötülük yapacak kişi için, kilitli kapı, yüksek duvar vb. Alınan önlemler çok etkili değildir.

Girmek, kötülük yapmak için bir yol bulur. Kötü bir iş yapmaya karar veren kişiyi önlemek için alınan önlemler işe yaramaz. Bir evin içini bilen hırsız evi her şekilde soyuyor.

Kişi çalmak, baca, kapı, kilitleri tanımıyor, alınan önlemler işe yaramayacak. Kesinlikle bir yol bulur ve içeri girer. Aynı şekilde, başına kötülük eden kişiyi önlemek ve durdurmak zordur.

  • Hırsıza kilit olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hırsıza kilit olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hırsıza kilit olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hırsıza kilit olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hırsıza kilit olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hırsıza kilit olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri