Hırsızlık bir ekmekten kahpelik bir öpmekten

Hırsızlığın büyüğü küçüğü olmaz. Kişi bir ekmekde çalsa hırsız olur, yavaş yavaşda hırsızlığı meslek edinir. Kahpelikde benzer şekilde oluşur.

Bugün bir öpücük veripde bunu önemsemeyen kız yada kadın, yarın sokaklara düşer. Dolayısıyla bir öpücük bir namus kirletmeye ve kahpeliğe kapı aralamaya yeter. Hırsızlığın büyüğü küçüğü olmaz, nitekim kadının namusunu satmış sayılması için bir öpücük vermiş olması yeter.

Hırsızlığın büyüğü küçüğü olmaz, bir ekmek çalanda hırsızdır. Nitekim insanın namusunu satmış sayılması için bir öpücük vermiş olması yeter. İnsan, hoş karşılanmayan alışkanlıklara küçük gördüğü şeylerle başlar.

Hırsızın büyüğü küçüğü olmaz, bir ekmek çalanda hırsızdır. Nitekim kadının namusunu satmış sayılması için bir öpücük vermiş olması yeter. Hırsızlık büyük değil.

Kişi bir ekmek çalarsa, hırsız olur ve yavaş yavaş hırsızlık mesleğini alır. Benzer şekilde oluşur. Bugün bir öpücük veren ve umursamayan kız ya da kadın yarın sokaklara düşüyor.

Bu nedenle, bir şerefi kirletmek ve saklanma kapısını açmak için bir öpücük yeterlidir. Hırsızlık büyük değildir, aslında bir kadının onurunu sattığı düşünülmek için bir öpücük vermesi yeterlidir. Hırsızlığın büyük bir tane yok, ekmek bir çuvaldaki hırsız.

Nitekim, onurunu sattığı düşünülmek için bir öpücük vermesi yeterlidir. İnsan küçük gördüğü şeyle nahoş alışkanlıklar ile başlar. Hırsızın küçük bir tane yok, ekmek bir çuvaldaki hırsız.

Nitekim, kadının onurunu sattığı düşünülmek için bir öpücük vermesi yeterlidir.

  • Hırsızlık bir ekmekten kahpelik bir öpmekten atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hırsızlık bir ekmekten kahpelik bir öpmekten atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hırsızlık bir ekmekten kahpelik bir öpmekten atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hırsızlık bir ekmekten kahpelik bir öpmekten atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hırsızlık bir ekmekten kahpelik bir öpmekten atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hırsızlık bir ekmekten kahpelik bir öpmekten atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri