Hızlı koşan çabuk yorulur

Hemen her işte sağlıklı sonuca ulaşmak dengeli çalışmakla mümkündür. İnsanın gücü bellidir. Gücünün üstünde çalışır, aşırı çaba gösterirse çabuk yorulur, yorgun düşer, dolayısıyla sonucada geç ulaşır.

Gücünün üstüne çıkmadan, kendisini çok yormadan çaba harcayanlar hem sürekli çalışırlar, hemde sonuca daha kolay ulaşırlar. Her işte düzgün bir sonuç elde etmek istiyorsak eğer dengeli ve planlı çalışmamız gerekir. Bir iş için göstermemiz gereken çabanın çok üstünü gösterip, acele edersek çabuk yoruluruz.

Bunun sonucundada yorgun düşer, dolayısıyla sonucada geç ulaşırız. Bu yüzden bir iş yaparken, gücümüzün üzerine çıkarak değil, kendimizi yormadan çabalayıp o işi gerçekleştirmeliyiz. Dengeli çalışarak hemen hemen her işte sağlıklı bir sonuca ulaşmak mümkündür.

İnsanın gücü açıktır. Eğer gücünün üzerinde çalışırsa, aşırı çaba gösterirse, çabuk yorulur, yorulur, geç kalır. Güçlerini aşmadan ve kendilerini yormadan çabalayanlar hem sürekli çalışıyor hem de sonuca daha kolay ulaşıyor.

Her işte uygun bir sonuç elde etmek istiyorsak dengeli ve planlı çalışmamız gerekir. Acele edip acele edersek, çok çabuk yoruluruz. Sonuç olarak, yoruluruz, bu yüzden geç geliriz.

Bu nedenle, bir iş yaparken, gücümüzü aşmamak için değil, kendimizi yormadan çabalamak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.

  • Hızlı koşan çabuk yorulur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hızlı koşan çabuk yorulur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hızlı koşan çabuk yorulur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hızlı koşan çabuk yorulur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hızlı koşan çabuk yorulur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hızlı koşan çabuk yorulur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri