Hamama giren terler

Bir işe girişen kimse, o işin güçlüklerini, sıkıntılarını ve masraflarını göze almalıdır. Çünkü bu işin durumunu, sorumluluğunu kendi isteğiyle kabul etmiştir. Bir işe girişen, o işin güçlüklerini veya masraflarını göze almalıdır.

Bu giderler ve sıkıntılar olmadan o iş gerçekleşmez. İçinde bulunduğumuz durum masrafı, özveriyi, sıkıntıya katlanmayı gerektiriyorsa işimizi bunlarsız yürütmeyi düşünemeyiz. Her şeyin bir bedeli vardır.

İçinde bulunduğumuz durum masrafı, fedakarlığı, sıkıntıya katlanmayı gerektiriyorsa işimizi bunlarsız yürütmeyi düşünemeyiz. Her işin kendine göre bir sıkıntısı vardır. O işi yapmaya niyetlenen kimse, işin sıkıntılarını göze almalı, o sıkıntılardan dolayı şikayet etmeden işini yapmalıdır.

Bir girişimci bu işin zorluklarını, sıkıntılarını ve giderlerini dikkate almalıdır. Çünkü bu işin statüsünü ve sorumluluğunu gönüllü olarak kabul etti. Bir girişimci bu işin zorluklarını veya giderlerini dikkate almalıdır.

Bu giderler ve sıkıntılar olmadan, bu iş mümkün değildir. İçinde bulunduğumuz durumun maliyeti, özveri ve sıkıntı çekmesini gerektiriyorsa, işimizi onlarsız yürütmeyi düşünemeyiz. Her şeyin bir bedeli vardır.

İçinde bulunduğumuz durum maliyeti, fedakarlığı ve can sıkıntısını gerektiriyorsa, işimizi onlarsız yürütmeyi düşünemeyiz. Her işin kendi sorunu vardır. Bu işi yapmak isteyen herkes, sorundan işten çıkarmalı ve işini şikayet etmeden yapmalıdır.

  • Hamama giren terler atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hamama giren terler atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hamama giren terler atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hamama giren terler atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hamama giren terler atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hamama giren terler atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri