Harmanda dirgen yiyen sıpa yılına kadar acısını unutmaz

Uygunsuz davranışlarından dolayı cezalandırılanlar uzun süre aynı davranışı göstermezler. Bir hata veya suçundan dolayı cezalandırılan kimseler, bir daha böyle bir duruma düşmemek için çaba gösterirler. Özellikle çocuklar bir yaramazlık yaptıklarında dayak yerlerse, yedikleri dayağı unutamazlar ve kolay kolay aynı hatayı yapmazlar.

Dirgen, genellikle harmanda sapları yaymaya yarayan demirden, çatallı bir tarım aracı, diren. Bir haylazlığından dolayı cezalandırılan çocuk, uzun süre bunu hatırlarda haylazlık yapmaktan çekinir. Uygunsuz bir davranışından dolayı cezalandırılan kimselerde bu geçerlidir.

Yaptığı yanlış ve hatalı davranışından dolayı cezalandırılan her kimse çocuk veya yetişkin hiç fark etmeksizin, bu kişiler aldıkları cezayı hiçbir zaman unutmaz ve yaptığı yanlışı bir daha tekrarlamamak için çaba gösterir. Uygunsuz davranışlarından dolayı cezalandırılanlar aynı davranışı uzun süre göstermezler. Bir hata veya suçtan dolayı cezalandırılan insanlar tekrar böyle bir duruma düşmemeye çalışırlar.

Özellikle çocuklar yaramazlık yaptıklarında dövülürlerse, dövülmeyi unutamaz ve kolayca yiyemezler. Pitchfork, genellikle harmandaki sapları yaymak için kullanılan demir, çatallı bir tarım aracıdır. Bir yaramazlık olduğu için cezalandırılan çocuk, uzun süre kötü bir adam olmaktan korkar.

Bu, uygunsuz davranışlarından dolayı cezalandırılanlar için geçerlidir. Yanlış ve yanlış davranışlarından dolayı cezalandırılan herkes, aldıkları cezayı unutmaz ve çocuk veya yetişkin ne olursa olsun yaptıkları hatayı asla tekrarlamaya çalışmaz.

  • Harmanda dirgen yiyen sıpa yılına kadar acısını unutmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Harmanda dirgen yiyen sıpa yılına kadar acısını unutmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Harmanda dirgen yiyen sıpa yılına kadar acısını unutmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Harmanda dirgen yiyen sıpa yılına kadar acısını unutmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Harmanda dirgen yiyen sıpa yılına kadar acısını unutmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Harmanda dirgen yiyen sıpa yılına kadar acısını unutmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri