Hasta sağ kalırsa hekime karşı gelir

Bazı nankör kişiler kendileri için fedakarlık yapan, emek harcayan kişilere karşı asi davranırlar. Yapılan iyiliğe teşekkür edip, minnet duyacaklarına, kıymet bilmez bir tavırla suçlamaya bile kalkışırlar. Çocukların anne babasına, öğrencilerin öğretmenlerine haksız şekilde karşı gelmeleri örnek verilebilir.

Büyük uğraşılar ile kurtardığımız nice insanlar kadrimizi, kıymetimizi bilmezlerde, sanki durumun kurtarıcısı değil, suçlusu bizmişiz gibi birde bizi azarlarlar. Erdemsiz ve kıymet bilmez insanların karşısındaki iyi niyetli insanlara karşı gösterdiği bu tavır çoğu zaman kalbimizi kırmaya yeter. Ancak bu bize büyük bir tecrübe olur, kişileri tanımamız için fırsat oluşur.

Bazı nankör insanlar, kendilerini feda eden ve çabalayanlara isyan ederler. Hatta paha biçilmez tutumları için onları suçlamaya çalışıyorlar ve iyilikleri için teşekkür ediyorlar. Çocukların ebeveynlerine ve öğrencilerin öğretmenlerine haksız muhalefet örneği verilebilir.

Büyük çabalarla kurtardığımız birçok insan kaderimizi ve değerimizi bilmiyor ve bizi durumun kurtarıcısı değil suçluyuz gibi azarladılar. Erdemli ve paha biçilemez insanların önündeki iyi niyetli insanlara karşı bu tutum genellikle kalbimizi kırmak için yeterlidir. Bununla birlikte, bu bizim için harika bir deneyim olacak ve insanları tanımak için bir fırsat var.

  • Hasta sağ kalırsa hekime karşı gelir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hasta sağ kalırsa hekime karşı gelir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hasta sağ kalırsa hekime karşı gelir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hasta sağ kalırsa hekime karşı gelir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hasta sağ kalırsa hekime karşı gelir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hasta sağ kalırsa hekime karşı gelir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri