Hekim kim başına gelen

Yaşanılan bir soruna en iyi ve doğru çözümü, o sorunu yaşayan kişi bilir. Örneğin bir hastalığın en iyi doktoru, bu hastalığı geçirmiş olan kişidir. Toplumdada bir meseleyi en doğru sonuca ulaştırmasını bilen kişi, başından böyle bir olay geçmiş olan kişidir.

Bir hastalığın en iyi hekimi, bu hastalığı geçirmiş olan kimsedir. Toplumsal alandada böyledir, bir konuyu en iyi sonuca ulaştırmasını bilen kimse, başından böyle bir olay geçmiş olan kimsedir. Yaşanılan bir soruna en iyi ve doğru çözümü, o sorunu yaşamış ve üstesinden gelmiş kişi bilir.

Yine aynı şekilde toplumda bir sorunla karşı karşıya gelindiğinde, sonuca ulaştırmasını bilen kişi, onu daha önce yaşamış ve başından geçirmiş kişidir. Bir probleme en iyi ve doğru çözümü, problemi olan kişiyi bilir. Örneğin, bir hastalığın en iyi doktoru, bu hastalığa sahip olan kişidir.

Bir sorunun toplumdaki en doğru sonuca nasıl getirileceğini bilen kişi, böyle bir olayı geçen kişidir. Bir hastalığın en iyi doktoru, bu hastalığı olan herkesdir. Sosyal alanda da bir konuyu nasıl en iyi hale getireceğini bilen durum böyle bir olaya sahip olan herkes.

Bir soruna en iyi ve doğru çözümü, bu sorunu yaşayan ve üstesinden gelen kişiyi bilir. Benzer şekilde, toplumda bir sorunla karşılaşıldığında sonuca nasıl ulaşacağını bilen kişi, daha önce yaşamış ve geçmiş kişidir.

  • Hekim kim başına gelen atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hekim kim başına gelen atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hekim kim başına gelen atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hekim kim başına gelen atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hekim kim başına gelen atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hekim kim başına gelen atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri