Hekimsiz hakimsiz yerde oturma

Sağlığımızı yitirdiğimiz, hastalandığımız zaman kapısını çalacağımız tek kişi hekimdir. Haksızlığa uğradığımız, can ve mal emniyetini kaybettiğimiz yerde başvuracağımız kişide hakimdir. Bu önemli iki kişinin bulanmadığı yerde oturmak son derece sakıncalıdır.

Huzurlu bir hayatın olmazsa olmazları adalet ve sağlıktır. Sağlığın güvencesi hekim, toplumun güvencesi hakimdir. Bu önemli iki kişinin bulanmadığı yerde yaşamak son derece sakıncalıdır.

Hayatı mutlu olarak sürdürmek için önce sağlık, sonrada adaletin tam olarak sağlandığı bir ülke gereklidir. Bu ikisi olmadan gönül huzuru ile yaşamak mümkün değildir. Sağlığın güvencesi hekim, toplumun güvencesi ise hakimdir.

Bu iki güvencenin bulunmadığı yerde oturmak doğru değildir. Sağlığımızı kaybettiğimiz ve hastalandığımızda kapıyı çalacak tek kişi doktor. Adil olmadığımız, can ve mal güvenliğimizi kaybettiğimiz yere başvuracağımız kişide baskındır.

Bu iki önemli insanın bulunamayacağı yerlere oturmak son derece sakıncalıdır. Huzurlu bir yaşamın vazgeçilmez kısımları adalet ve sağlıktır. Sağlık güvencesi hekimi, toplum güvencesi hakimdir.

Bu iki önemli insanın bulunamayacağı yerlerde yaşamak son derece elverişsizdir. Hayatı mutlu bir şekilde sürdürmek için, sağlık ve sonra adalete tam olarak ulaşılan bir ülke gereklidir. Bu ikisi olmadan gönül rahatlığıyla yaşamak mümkün değil.

Sağlığın güvencesi hekimdir ve toplumun güvencesi baskındır. Bu iki önlemin bulunmadığı yerlerde oturmak doğru değildir.

  • Hekimsiz hakimsiz yerde oturma atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hekimsiz hakimsiz yerde oturma atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hekimsiz hakimsiz yerde oturma atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hekimsiz hakimsiz yerde oturma atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hekimsiz hakimsiz yerde oturma atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hekimsiz hakimsiz yerde oturma atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri