Her şey incelikten insan kabalıktan kırılır

İnce olan nesnelerin çoğu kolaylıkla kırılır yada kopar. İnsanda kaba davranışlar karşısında kırılır ve incinir, ikili ilişkiler yara alır. Her insan karşısındaki kişiden saygı ve insancıl bir yaklaşım görmek ister.

Kaba ve kırıcı davranan insan, yaşadığı toplumda sevilmez ve saygı görmez. Bu nedenle huzurlu bir toplum için herkes birbirine karşı nezaket kuralları içinde davranmalıdır. İnsanlar sevdiklerine karşı büyük bir zaafta bulunur.

Ona sevgisini verir. İnsanın kırılmasına sebep olacak tek şey ise zaaflarıdır. Bu zaafları ile kişileri yargıladığınızda veya bunların aksini yaşattığınızda kişiler kırılır.

Aslında insanın bu zaaflarıda incedir, fakat bunları bu kaba, sert ve kalın tavırlar kırar. Tıpkı ince bir ağaç gibi olan gururumuz, onurumuz bir anda yerlebir olabilir. Çoğu ince nesne kolayca kırılabilir veya kırılabilir.

Kaba davranış karşısında kırılır ve incinir ve ikili ilişkiler yaralanır. Her insan, önündeki kişiden saygı ve insancıl bir yaklaşım görmek ister. Kaba davranan ve incinen kişi, yaşadığı toplumda sevilmez ve saygı görür.

Bu nedenle, barışçıl bir toplum için herkes birbirlerine karşı nezaket içinde hareket etmelidir. İnsanlar sevdiklerine karşı büyük bir zayıflık yaratıyor. Ona aşk verir.

İnsanların kırılmasına neden olacak tek şey zayıflıklarıdır. İnsanları bu zayıflıklarla yargıladığınızda veya başka türlü yaşarsanız insanlar kırılacaktır. Aslında, insanın bu zayıflıkları da incedir, ancak bu kaba, sert ve kalın tutumlar onları kırmaktadır.

Tıpkı ince bir ağaç gibi, gururumuz ve saygınlığımız bir anda yok edilebilir.

  • Her şey incelikten insan kabalıktan kırılır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Her şey incelikten insan kabalıktan kırılır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Her şey incelikten insan kabalıktan kırılır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Her şey incelikten insan kabalıktan kırılır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Her şey incelikten insan kabalıktan kırılır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Her şey incelikten insan kabalıktan kırılır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri