Her şeyin yenisi dostun eskisi

Dostluk eskidikçe güç ve değer kazanır. Sürekli kullanılan eşya yıpranır, eskir, gözden düşer, gittikçede insana sıkıntı verir, yenisini aratır. Ancak dostluk böyle değildir.

Çünkü birçok hatıralar birlikte yaşanmış, birlikte birçok imtihandan geçilmiş, bağlar gittikçe sağlamlaşmıştır. Eski dostluk içten olduğu için aranır, yeni dostluklar ise henüz gönüllerde kökleşmediği için pek makbul değildir. Eski, yıpranmış, bozulmuş şeyi kullanmak, insana sıkıntı verir.

Yeni şey zevkle kullanılır. Eskilik ancak dostlukta değer taşır. Çünkü eski dostluk, birçok sınav geçirmiş, pekişmiştir, unutulmaz anılarla iki tarafı birbirine bağlamıştır.

Arkadaşlık yaşlandıkça güç ve değer kazanır. Kullanılan şeyler sürekli yıpranır, yıpranır, gözden düşer, insanlara sorun çıkarır ve yeni bir şey arar. Ama arkadaşlık öyle değil.

Birçok anı birlikte yaşandığından, birçok test birlikte geçti ve bağlar daha da güçlendi. Samimi olduğu için eski dostluk aranır ve yeni kalpler kabul edilemez çünkü henüz kalplere dayanmaz. Eski, yıpranmış, hasarlı şeyi kullanmak insanlara sıkıntı verir.

Yeni şey zevkle kullanılır. Antik çağın sadece dostlukta değeri vardır. Eski dostluk birçok sınavı geçtiği, pekiştirildiği için iki tarafı da unutulmaz anılarla birleştirdi.

  • Her şeyin yenisi dostun eskisi atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Her şeyin yenisi dostun eskisi atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Her şeyin yenisi dostun eskisi atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Her şeyin yenisi dostun eskisi atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Her şeyin yenisi dostun eskisi atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Her şeyin yenisi dostun eskisi atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri