Her ağacın meyvesi olmaz

Etrafımızda yaşayan insanların dış görünüşlerine bakarak onlardan bir verim beklenmemelidir. Dıştan bize verimli gibi görünen nice insanın yararsız olduğu, onlardan bir fayda gelmediği çok görülmüştür. Dıştan başarılı, üretken gibi görülen herkes gerçekte öyle olmayabilir.

Çok görkemli durduğu halde meyve vermeyen ağaçlar vardır. Bunun gibi etrafımızda yaşayan insanların dış görünüşlerine bakarak onlardan bir verim beklenmemelidir. Dıştan verimli gibi görünen herkes verimli olmaz.

Nice babayiğitler, gürbüz kimseler vardır, hiçbir işe yaramazlar. Bu, her insanın nitelikli olmamasından ileri gelir. İnsanı insan yapan görünüşü değil, taşıdığı meziyetlerdir.

Bundan dolayı dıştan verimli gibi görünen herkes verimli olmaz. Etrafımızda yaşayan insanların dış görünüşlerine bakarak, onlardan bir verimlilik beklenmemelidir. Dışarıdan bize üretken görünen birçok insanın işe yaramaz olduğu ve onlardan hiçbir faydasının olmadığı görülmüştür.

Dışarıdan başarılı ve üretken görünen herkes böyle olmayabilir. Çok görkemli görünseler bile meyve vermeyen ağaçlar var. Etrafımızda yaşayan insanların dış görünüşlerine bakarak, onlardan bir verimlilik beklenmemelidir.

Dışarıdan üretken görünen herkes üretken olmayacak. Birçok bebek var, sağlam insanlar, işe yaramazlar. Bunun nedeni, her insanın kalifiye olmamasıdır.

İnsanları insan yapan görünüş değil, taşıdığı erdemler. Bu nedenle dışarıdan üretken görünen herkes üretken olmayacaktır.

  • Her ağacın meyvesi olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Her ağacın meyvesi olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Her ağacın meyvesi olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Her ağacın meyvesi olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Her ağacın meyvesi olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Her ağacın meyvesi olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri