Her düşüş bir öğreniş

Kişi her yanlış davranışının acı sonucundan bir ders almalıdır. İnsan, her yanlış davranışının kötü sonucundan kendine bir ders çıkarır. İnsanlar, bu felaketlerden gereken dersi almamış olsalardı, bugünkü gelişmişlik düzeyine ulaşamazdık.

Kişi her yanlış davranışın acı sonucundan bir ders alır. Kişi, yaptığı her yanlış ve hatalı davranışından dolayı oluşan kötü sonuçlardan mutlaka ders çıkarır. Çünkü kişi bir daha böyle bir duruma düşmek istemez.

Eğer hataya düşen kişi bunun sonucunda kendine ders çıkarmasaydı, bugünkü gelişmişlik düzeyine ulaşılması güç olurdu. Kişi, her suiistimalin acı verici sonucundan bir ders almalıdır. Kişi her yanlış davranışın kötü sonucundan bir ders çıkarır.

İnsanlar bu felaketlerden gerekli dersi almasaydı, bugünkü gelişme seviyesine ulaşamazdık. Kişi her yanlış davranışın acı verici sonucundan bir ders alır. Kişi, yanlış ve yanlış davranışı nedeniyle ortaya çıkan kötü sonuçlardan ders çıkarır.

Çünkü kişi tekrar böyle bir duruma düşmek istemiyor. Hata yapan kişi sonuç olarak bir ders almazsa, bugünün gelişim düzeyine ulaşmak zor olacaktır.

  • Her düşüş bir öğreniş atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Her düşüş bir öğreniş atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Her düşüş bir öğreniş atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Her düşüş bir öğreniş atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Her düşüş bir öğreniş atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Her düşüş bir öğreniş atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri